tutaj i tutaj). Na słownym ?przeciąganiu liny? się nie skończyło i sprawy zabrnęły aż do sali sądowej. Burmistrz Podkowy właśnie poinformował o wygraniu jednej z nich.">
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

04 2018

Podkowa wygrywa sądowy spór o drogi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Podkowa wygrywa sądowy spór o drogi - Grodzisk News


Powracamy do tematu mocnych tarć na linii Podkowa Leśna ? starostwo powiatowe, których powodem jest niezgodność w kwestii przebudowy podkowiańskich dróg. Pisaliśmy o tym wielokrotnie (m.in. tutaj i tutaj). Na słownym ?przeciąganiu liny? się nie skończyło i sprawy zabrnęły aż do sali sądowej. Burmistrz Podkowy właśnie poinformował o wygraniu jednej z nich.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O pozytywnym dla miasta ogrodu werdykcie sądu włodarz napisał na swoim blogu. ? Pamiętacie konflikt ze starostą w sprawie podkowiańskich dróg? Zapadł wyrok ? 28 lutego 2018 roku wygraliśmy! Rok temu (2017) po ostrej batalii złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przeciwko decyzji Starosty Grodziskiego Marka Wieżbickiego utrzymanej w mocy przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę w sprawie braku przyjęcia zgłoszenia przebudowy ulicy Kwiatowej w Podkowie Leśnej. Mówiąc w skrócie starosta stał na stanowisku, że nie mamy dróg w rozumieniu prawa budowlanego, co podtrzymał wojewoda, ja natomiast wręcz przeciwnie ? że nasze drogi, powstałe przed wojną są obiektami budowlanymi ? twierdzi Artur Tusiński. ? Pisałem o tym w artykułach oraz biuletynie, szeroko informowały o sprawie media. Wyrok w mojej opinii jest miażdżący dla organów administracji i starosty i wojewody. Do dziś nie pojmuję dlaczego wojewoda dał się wpuścić w tę narrację grodziskiego starostwa powiatowego bez zweryfikowania faktów ? dodaje.

I dalej: ? WSA w Warszawie uznał, że skarga złożona przez Burmistrza Miasta Podkowa Leśna podlega uwzględnieniu, ponieważ zaskarżona decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania. Sąd stwierdził, że podniesione przeze mnie zarzuty w postaci naruszenia przepisów postępowania są zasadne. Wojewoda Mazowiecki działający jako organ odwoławczy nie zgromadził całokształtu materiału dowodowego, który następnie powinien był rozpatrzyć i ocenić. Organ ten nie przedsięwziął także czynności niezbędnych do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz załatwienia sprawy, naruszając tym samym przepisy ? pisze burmistrz Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.