28 12 2017

Podkowa uchwaliła budżet na przyszły rok. Jakie szykuje inwestycje?

28.12.2017, godz.: 19:03
Podkowa uchwaliła budżet na przyszły rok. Jakie szykuje inwestycje?
fot. GrodziskNews

Podkowiańscy radni także uchwalili budżet miasta ogrodu na 2018 rok. Jak wyglądają główne liczby? Spójrzmy. 

W przypadku Podkowy Leśnej wiemy już, że miasto zamierza przeznaczyć na przyszłoroczne inwestycje ponad 8,6 mln zł. Kwota ta stanowi zarazem blisko jedną czwartą wszystkich wydatków budżetowych Podkowy w 2018 roku. Te bowiem w uchwale ustalono na poziomie prawie 36,3 mln zł, podczas gdy dochody gminy zamkną się w kwocie bez mała 32,4 mln zł. Oznacza to ni mniej, ni więcej deficyt w wysokości prawie 3,9 mln zł. Powstały niedobór zostanie pokryty wolnymi środkami pozostającymi na rachunku bieżącym budżetu miasta oraz pochodzącymi z kredytu lub pożyczki.

Tyle jeśli chodzi o ogólne liczby. Pora na  szczegóły interesujące mieszkańców w kontekście planowanych inwestycji, a na te jak już wspomnieliśmy miasto ogród chce przeznaczyć ponad 8,6 mln zł. Dużą część tej kwoty – dwa i pół miliona złotych – pochłoną budowa i przebudowa ulic. Chodzi m.in. o ulice: Bobrową, Głogów, Grabową, Kościelną, Kwiatową, Mickiewicza, Modrzewiową, Sasanek, Sosnową, Topolową, Dębową. Prawie 3,7 mln zł z kolei Podkowa zamierza zabezpieczyć na budowę sieci ścieżek rowerowych w ramach partnerstwa gmin w programie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Kolejnych 400 tysięcy Podkowa wyda na realizację projektów przyszłych inwestycji drogowych związanych z przebudową dróg w mieście (Warszawska, Szpaków, Wróbla, Kukułek, Błońska, Helenowska, Sarnia, Sosnowa, Cicha, Grabowa, Topolowa, Mickiewicza, Ejsmonda, Sasanek, Głogów, Storczyków); a także na wykonanie organizacji ruchu i dokumentacji projektowo-technicznej pod ścieżki pieszo-rowerowe i rowerowe, m.in. ul. Iwaszkiewicza (końcówka wraz z zawrotką), Al. Lipowa (część nieutwardzona), Kwiatowa (projekt zamienny dla odcinka Storczyków-Czeremchowa), Sójek, Miejska, Lotnicza.

600 tys. zł miasto ogród chce wydać na rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego polegającą na przebudowie zbiornika wodnego na rzece Niwce. 400 tysięcy ma kosztować docieplenie budynków użyteczności publicznej, zaś 210 tys. zł Podkowa chce wyłożyć na dalszą wymianę oświetlenia ulicznego.

Uchwałę budżetową radni przyjęli stosunkiem 10 głosów „za” do dwóch wstrzymujących się. W sali podczas głosowania było 12 rajców, co oznacza, że nikt nie był przeciwny uchwaleniu budżetu.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.