TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

10 2015

Podkowa społecznie gotowa na przyjęcie uchodźców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W czwartek w Podkowie Leśnej odbyło się spotkanie informacyjne, podczas którego szeroko omawiano kwestię przyjęcia syryjskich uchodźców przez tutejszy ośrodek. ? Nasza społeczność przyjmuje ten problem ze zrozumieniem i w zdecydowanej większości uważa, iż należy tym ludziom pomóc ? mówił nam po spotkaniu burmistrz Artur Tusiński.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Termin 15 października został przez podkowiańskiego włodarza wybrany nieprzypadkowo. Tego dnia na terenie całego kraju odbyła się bowiem akcja  ?Dzień Solidarności z Uchodźcami?. Do inicjatywy dołączyło zresztą ponad 100 instytucji i organizacji z całej Polski. Spotkanie informacyjne w Podkowie miało również pokazać, że  ?ci, którzy wzniecają lęk, wrogość i niechęć wobec uchodźców, którzy posługują się mową nienawiści, nie mówią głosem całego społeczeństwa?.

Czy udało się osiągnąć. ? Spotkanie oceniam zdecydowanie pozytywnie. Podkowianie pokazali, że nasza społeczność jest otwarta niesienie pomocy ? zaznacza Artur Tusiński. Na spotkaniu pojawiła się wprawdzie grupa ludzi, która tylko głośno krzyczała. Nie dopuszczała do siebie żadnych argumentów, mając z góry ustalone negatywny pogląd na sprawę przyjęcia uchodźców. Ale nie byli to podkowianie. Zdaje się, że byli to ludzie sympatyzujący z różnymi opcjami politycznymi przeciwnymi uchodźcom, ale tak jak mówię: niechętni jakiejkolwiek dyskusji ?dodaje.

Burmistrz Tusiński w sprawie przyjęcia uchodźców przez podkowiański ośrodek zachowuje pełen spokój. ? Przez długie lata przez placówkę na Dębaku przewinęło się nawet 80 tysięcy cudzoziemców, a my w całym kraju obawiamy się najgorszego w związku z przyjęciem 2?3 tysięcy syryjskich uchodźców. Ten ogólny strach opinii publicznej jest moim zdaniem też niepotrzebnie podsycany w dyskusjach medialnych. W związku z tym nam w Podkowie też towarzyszy pewna obawa jak potoczą się wypadki, ale będziemy gotowi na przyjęcie uchodźców ? zaznacza podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.