TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

09 2023

Podkowa: Rusza budowa ścieżek rowerowych wzdłuż WKD. Będą utrudnienia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowie rusza budowa ścieżek rowerowych. Oznacza to wyłączenie z ruchu aut części ulic. O szczegółach poinformował burmistrz miasta ogrodu.


Inwestycja składać się będzie z dwóch części: jedna dotyczy budowy ścieżki do korzystania zarówno przez pieszych, jak i cyklistów; część druga zaś to stworzenie drogi wyłącznie dla rowerzystów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W części pierwszej chodzi o wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od ulicy Sosnowej do ul. 11 Listopada (przedłużenie ul. Kolejowej). Część druga to z kolei Budowa trasy rowerowej na odcinku WKD Główna – granica miasta Podkowa Leśna (do ul. Podleśnej).

Droga rowerowa biec będzie od ul. Sosnowej od ul Akacjowej, gdzie połączy się z ciągiem pieszo-rowerowym (przedłużenie ul. Kolejowej. Inwestycja obejmie też skrzyżowanie ul. Kolejowej z ulicą 11 Listopada.

Wykonawca będzie miał osiem miesięcy na realizację od daty zawarcia umowy.

Budowa właśnie się rozpoczęła i oznaczać będzie utrudnienia w ruchu. – Wykonawca wszedł na budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Sosnowa - 11 Listopada wraz ze skrzyżowaniem. To wąski pas drogowy wzdłuż linii WKD, z którego zostanie wyłączony ruch samochodowy. Zadanie zostało dofinansowane ze środków zewnętrznych – poinformował Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.