22 03 2020

Podkowa przestrzega przed korzystaniem z placów zabaw

22.03.2020, godz.: 18:50
Podkowa przestrzega przed korzystaniem z placów zabaw
Fot. Facebook/Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

Urzędnicy z podkowiańskiego magistratu odradzają korzystanie z przestrzeni wspólnych w tym m.in. z placów zabaw. Burmistrz miasta ogrodu zachęca do pozostania domu.

W piątek informowaliśmy o apelu grodziskich strażników miejskich dotyczących korzystania z placów zabaw (więcej tutaj). Wczoraj natomiast do sprawy korzystania z takiego obiektu odniósł się burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński. – Pamiętajcie, że korzystanie z placu zabaw i z ogólnodostępnych przyrządów do ćwiczeń, to nie jest dobry pomysł w obecnej sytuacji, dlatego omijajmy te miejsca. Najbezpieczniej jest we własnym ogrodzie, a jeśli idziemy na spacer, to z dala od centrum i skupisk ludzi. Trzymajcie się zdrowo! – podkreślił na swoim profilu na Facebooku burmistrz miasta ogrodu.

Przy placu zabaw pojawiła się informacja magistratu dotycząca korzystania z takich obiektów. – W związku z sytuacją epidemiczną związaną z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, korzystanie z przestrzeni wspólnych nie jest zalecane. Urządzenia na placach zabaw mają dużo uchwytów, które nie są dezynfekowane. Urząd Miasta nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego korzystania z placu, ani zamknąć go dla osób postronnych. W związku z powyższym, w trosce o zdrowie mieszkańców miasta, prosimy rodziców o rozwagę i w miarę możliwości o nie przyprowadzanie dzieci na place zabaw, a młodzieży i starsze dzieci o pozostanie w domach i nie korzystanie z tych miejsc – czytamy w komunikacie.

Burmistrz Podkowy wspomniał również, że w mieście ogrodzie nie ma na razie przypadków zakażenia koronawirusem. – Z informacji powiatowego centrum zarządzania kryzysowego wynika, że w Podkowie nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa, nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym, ani kwarantanną domową na podstawie decyzji Sanepidu. Wiem o kilku osobach, które są objęte kwarantanną z uwagi na powroty ze stref czerwonych – podkreślił włodarz.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata