tutaj). Okazuje się, ze kolejna niezgodność również znalazł finał na wokandzie. Wyrok ponownie okazał się korzystny dla miasta ogrodu.">
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

05 2018

Podkowa kontra starostwo. Kolejna sprawa znalazła finał w sądzie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Podkowa kontra starostwo. Kolejna sprawa znalazła finał w sądzie - Grodzisk News


Kilka tygodni temu pisaliśmy o wygranym przez Podkowę Leśną sporze sądowym ze starostwem w sprawie przebudowy podkowiańskich dróg (czytaj: tutaj). Okazuje się, ze kolejna niezgodność również znalazł finał na wokandzie. Wyrok ponownie okazał się korzystny dla miasta ogrodu.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A konkretnie mówiąc burmistrz Podkowy Artur Tusiński reprezentujący swój samorząd. Włodarz o pomyślnym dla Podkowy rozstrzygnięciu napisał na swoim blogu. ? 27 kwietnia 2018r. wygrałem kolejną sprawę sądową  dotyczącą wybudowania przez miasto progów na ul. Jałowcowej w Podkowie Leśnej. Podobnie jak w przypadku ?namalowanych rowerków? sprawa do sądu przeciwko mnie trafiła dzięki Staroście. Zapalczywość Starosty była na tyle duża, że samo złożenie spraw nie wystarczyło i aby wzmocnić działanie, w marcu br. Marek Wieżbicki wysłał pismo do sądu, w którym oświadczył, że chciałby działać jako oskarżyciel posiłkowy. Dla niezorientowanych napiszę, że oskarżycielem posiłkowym może być tylko bezpośrednio pokrzywdzony. Nie wiem na czym miałaby polegać doznana krzywda Pana Starosty z powodu wybudowania progów na ul. Jałowcowej, niemniej ?tonący brzytwy się chwyta?. Sąd nie podzielił argumentacji Pana Wieżbickiego i postanowieniem odmówił dopuszczenia go do udziału w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Sprawa w sądzie była krótka, rzeczowa, a wyrok konkretny. Pomyślny dla mnie i dla miasta. Kosztami został obciążony Skarb Państwa ? poinformował Tusiński.

Skąd wziął się ten spór? ? Z inicjatywą wybudowania progów zwalniających na ulicy Jałowcowej w Podkowie Leśnej wystąpili wszyscy mieszkańcy tej ulicy. Dokonali tego pismem z dnia 7 stycznia 2015 r., w którym wyjaśnili, że ulica Jałowcowa jest ulicą prostą, posiadającą utwardzoną asfaltową nawierzchnię, na której kierowcy nagminnie przekraczają prędkość, zagrażając bezpieczeństwu pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, mieszkańcy wyjaśnili, że w 2014 r. poprzedni Burmistrz Miasta Podkowa Leśna zezwoliła mieszkańcom na samodzielne wybudowanie progów, które jednak bardzo szybko zostały rozebrane ? opisuje na blogu Tusiński.

? Po dalszej wymianie korespondencji pomiędzy przedstawicielem mieszkańców ulicy Jałowcowej a Urzędem Miasta Podkowa Leśna, w której proponowane były różne zmiany organizacji ruchu na ulicy Jałowcowej, finalnie okazało się, że pomimo wszelkich moich starań oraz pracowników urzędu polegających na wprowadzeniu strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h na ulicy Jałowcowej wraz z jednoczesnym wybudowaniem progów zwalniających, projekt zmian początkowo nie uzyskał akceptacji Starosty Grodziskiego. Moim zdaniem decyzja starosty podjęta została jedynie z pobudek politycznych, ponieważ w późniejszym okresie Starosta zatwierdził plan zmiany organizacji ruchu na ulicy Jałowcowej zgodnie z tym samym projektem bez zastrzeżeń. Należy podkreślić, że projekt został zatwierdzony i pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie wymagane podmioty, tj. przez Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Grodzisku Mazowieckim, Burmistrza Miasta Podkowa Leśna oraz finalnie także przez Starostę Grodziskiego ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Co ten staroscina chcial miec albo sobie upatrzyl a nie dostal ze tak gnebi ta Podkowe... Panie Burmistrzu... tak trzymac nie dac sie Podkowa na przelomie 2 lat to nie to samo miasto. Jest slicznie widac na kazdym kroku zmiany i estetyczne i praktyczne. Staroscina i jego prz........y to jedna wielka klika ale miejmy nadzieje ze juz na tych wyborach ktos spadnie z przyrosnietego do .... stolka bo i my mieszkancy grodziska mamy go serdecznie dosc. Psy ogrodnika sami nie wezma a drugiemu nie dadza. Niech Pan rozwija Podkowe z takim rozmachem jak i teraz... i cos mi sie o uszy obilo ze ...... no to niech Pan tego nie robi bo Podkowa lepszego szefa nie bedzie miala nigdy. Pozdrawaim

Aleksandra
16-05-2018 20:46

" Decyzja Starosty została podjęta z pobudek politycznych" - polityką Waść machasz jak cepem.

Kriss Gorre
17-05-2018 08:04
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.