reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

12 2023

Podarujmy świąteczne paczki żywnościowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Banki Żywności/ArchiwumPodarujmy świąteczne paczki żywnościowe - Grodzisk News


Wraz ze zbliżającymi się świętami przybywa pożytecznych akcji pomocowych. Jedną z nich jest inicjatywa Banków Żywności SOS zachęcająca ludzi dobrego serca do wsparcia akcji przygotowania paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin na święta. Możemy to zrobić poprzez wpłatę na stronie akcji, do czego niniejszym zachęcamy!


– Szukamy dobrych ludzi, którzy wyciągną dłoń do ludzi w potrzebie! Od 29 lat dajemy jedzenie na Święta osobom starszym, chorym, ubogim, bez domu i samotnym matkom. Chcemy przekazać ponad 56 000 paczek – bo wiemy, że tylu ludzi na nie czeka – mówią organizatorzy akcji. – Jak to działa? Ty wpłacasz darowiznę, a my w Banku Żywności SOS w Warszawie dzięki niej przekażemy przed Świętami paczki z jedzeniem dla najbardziej potrzebujących – dodaje

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wsparcie na na tworzenie świątecznych paczek żywnościowych to kolejna taka inicjatywa Banków Żywności. Wcześniej była to świąteczna zbiórka żywności, z której przez ponad 20 lat korzystały, przede wszystkim niedożywione dzieci, ubogie rodziny, osoby niepełnosprawne, chore, a także ludzie w podeszłym wieku i bezdomni.  W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla tych osób codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy pieniądze wydać na rachunki, leki czy jedzenie. 

Tegoroczna akcja pomocowa ma zapewnić potrzebującym godne i skromne, ale nie biedne święta. – Każdy z nas może kupić paczkę, albo dla jednej osoby, albo dla rodziny. Wpłacić pieniądze można TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.