13 11 2018

Podaruj książki dzieciom ze Szpitala Zachodniego

13.11.2018, godz.: 17:20
Podaruj książki dzieciom ze Szpitala Zachodniego
fot. Mariusz Kordel

Pośród wielu interesujących inicjatyw, o których często piszemy znalazła się kolejna zdecydowanie warta tego, aby o niej mówić i rozpowszechniać. Nazwa „1000 książek dla Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim”. Mówi sama za siebie. Każdy z nas może podarować książki dla dzieci leczących się w tej placówce.

Organizatorzy akcji mówią, iż jednym z pomysłodawców akcji jest Radosław Suchner, ordynator oddziału dziecięcego w grodziskim szpitalu. – Doktor Suchner, wyszedł z cudowną inicjatywą wręczania dzieciom przyjmowanym na oddział książek, tak aby umilić im czas spędzony w szpitalu i wywołać uśmiech na ich twarzach. Przy okazji promujemy też czytelnictwo wśród dzieci, więc czynimy podwójne dobro – podkreślają.

Warto dodać, że większość dziecięcych pacjentów Szpitala Zachodniego to niemowlęta i dzieci do drugiego roku życia. Kolejne 25% dzieci to przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozostałe 25% to nastolatki.

– Jeśli posiadacie książki używane, to również je przyjmujemy. Trafią one do kącika zabaw w szpitalu. Przyjmujemy również literaturę dla rodziców – mówią organizatorzy akcji. – Każdy, kto chciałby podarować książkę nową bądź używaną, proszony jest o pozostawienie komentarza TUTAJ. Podamy w wiadomości prywatnej adres lub dogodne miejsce, w którym będzie można książkę pozostawić, a my ją „przechwycimy” – uśmiechają się organizatorzy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata