TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

08 2020

Początek roku szkolnego. Grodziskie środki ostrożności w placówkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Początek roku szkolnego. Grodziskie środki ostrożności w placówkach - Grodzisk News


Wielkimi krokami nadchodzi rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci wrócą do placówek w warunkach trwającej epidemii koronawirusa, a to oznaczać będzie funkcjonowanie szkół w zupełnie nowych realiach. Realiach reżimu sanitarnego. Jak na przyjęcie uczniów przygotowały się grodziskie szkoły.


Zapytaliśmy o to wiceburmistrza grodziskiej gminy Tomasza Krupskiego, który przyznał, że wspólnie starano się wypracować rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo, a zarazem minimalizujące ? w miarę możliwości ? ryzyko transmisji koronawirusa. Wspólnie z dyrektorami szkół i dyrekcją grodziskiego Sanepidu podjęliśmy takie działania, które powinny pomóc w ograniczeniu transmisji wirusa. Przede wszystkim w poszczególnych placówkach sale lekcyjne zorganizowano tak by ograniczyć kontaktu uczniów z odrębnych oddziałów klasowych, a zarazem, żeby nie trzeba było się zbyt daleko przemieszczać pomiędzy salami ? mówi nam wiceburmistrz Tomasz Krupski. ? Poza salą lekcyjną obowiązkowe będą maseczki, ponadto zakupiliśmy automatyczne podajniki z płynem do dezynfekcji rąk ? wylicza włodarz. Krupski podkreślił również, że w szkołach wydzielone i przypisane do poszczególnych uczniów będą miejsca spożywania posiłków. ? Nie będzie już także mieszania grup zajęciowych na basenach. Dana grupa będzie miała swój blok czasowy, którego trzeba będzie się trzymać ? zaznacza burmistrz. ? Ograniczony będzie też dostęp do szkół dla osób z zewnątrz, a wszystkie wejścia i wyjścia, oczywiście w maseczkach, będą rejestrowane ? dodaje. Jak na razie gmina nie przewiduje prewencyjnych badań kadry szkolnej pod kątem wirusa, ale nie wykluczyła takiej możliwości w przyszłości. ? Chętni nauczyciele będą mogli dobrowolnie zaszczepić się przeciw grypie w związku ze zbliżającym się sezonem zachorowań także na nią ? mówi nam Tomasz Krupski.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.