TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

08 2020

Początek roku szkolnego. Grodziskie środki ostrożności w placówkach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Początek roku szkolnego. Grodziskie środki ostrożności w placówkach - Grodzisk News


Wielkimi krokami nadchodzi rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci wrócą do placówek w warunkach trwającej epidemii koronawirusa, a to oznaczać będzie funkcjonowanie szkół w zupełnie nowych realiach. Realiach reżimu sanitarnego. Jak na przyjęcie uczniów przygotowały się grodziskie szkoły.


Zapytaliśmy o to wiceburmistrza grodziskiej gminy Tomasza Krupskiego, który przyznał, że wspólnie starano się wypracować rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo, a zarazem minimalizujące ? w miarę możliwości ? ryzyko transmisji koronawirusa. Wspólnie z dyrektorami szkół i dyrekcją grodziskiego Sanepidu podjęliśmy takie działania, które powinny pomóc w ograniczeniu transmisji wirusa. Przede wszystkim w poszczególnych placówkach sale lekcyjne zorganizowano tak by ograniczyć kontaktu uczniów z odrębnych oddziałów klasowych, a zarazem, żeby nie trzeba było się zbyt daleko przemieszczać pomiędzy salami ? mówi nam wiceburmistrz Tomasz Krupski. ? Poza salą lekcyjną obowiązkowe będą maseczki, ponadto zakupiliśmy automatyczne podajniki z płynem do dezynfekcji rąk ? wylicza włodarz. Krupski podkreślił również, że w szkołach wydzielone i przypisane do poszczególnych uczniów będą miejsca spożywania posiłków. ? Nie będzie już także mieszania grup zajęciowych na basenach. Dana grupa będzie miała swój blok czasowy, którego trzeba będzie się trzymać ? zaznacza burmistrz. ? Ograniczony będzie też dostęp do szkół dla osób z zewnątrz, a wszystkie wejścia i wyjścia, oczywiście w maseczkach, będą rejestrowane ? dodaje. Jak na razie gmina nie przewiduje prewencyjnych badań kadry szkolnej pod kątem wirusa, ale nie wykluczyła takiej możliwości w przyszłości. ? Chętni nauczyciele będą mogli dobrowolnie zaszczepić się przeciw grypie w związku ze zbliżającym się sezonem zachorowań także na nią ? mówi nam Tomasz Krupski.

💬︎   dodaj komentarz

I co to da ?! W jednej klasie jest ok.30 dzieci,które wrócą do szkoły po wakacjach/ weselach/koloniach itp.i juz od pierwszego dnia będa się zarazać i przynosić wirusa do domu do mamy,taty,babci czy dziadka.....
I chciałabym zobaczyć jak dzieci będą sie izolować od siebie na korytarzu w czasie przerw... to śmiech na sali.
W listopadzie będziemy mieli nie po 800 przypadków dziennie a po 1800 !!!!

Olka
29-08-2020 00:12

To co zrobic? Zostawic dzieci w domu? To paraliz dla gospodarki bo ktos musi zostac z mlodszymi a co za tym idzie nie bedzie osob do pracy. ZUS jest tak wyczyszczony ze wprowadzaja nowe podatki. Niektore branze nadal borykaja sie z covidem (eventowa, turystyczna...). Trzeba wrocic do zycia, ale zaslaniac usta i NOS, myc rece i przestrzegac innych zalecen sanepitu to w koncu bedzie jak z grypa - nauczymy sie z tym zyc, leczyc i nie panikowac.

Kasia
29-08-2020 09:57

Olka ja myślę, że dziennie to możemy mieć obecnie 10 000 przypadków dziennie albo i więcej, a umierają ludzie bardzo często ciężko chorzy. Czemu tak twierdzę? 80 proc. osób przechodzi bezobjawowo, a tylko kilka procent przechodzi ciężko. Te 80 proc. nie zgłaszają się do szpitala, bo po co? Zdrowi są, dobrze się czują. Więc chodzą i zarażają innych. Kolejnych kilka- kilkanaście procent ma lekkie objawy jak katar, czy kaszel. też raczej mało kto z nich się zgłasza do szpitala.

Do placówek medycznych trafiają tylko Ci, którym coś poważniejszego jest. Obecnie mamy 66 000 zakażonych od początku "pandemii". To tylko tych kilka procent, co się zgłosiło lub odkryto, że miało kontakt z zakażonymi. Więc zakażonych jest pewnie około miliona albo i więcej (rośnie to wykładniczo). Oznacza to, że jego śmiertelność nie jest taka jak mówią.

Hansik
29-08-2020 15:04

No jasne, bo dzieci na tych weselach były same a mama, babcia nie wychodzą do pracy, sklepu itd. Jeśli babcia i dziadek tak bardzo boją sie wirusa to niech sie zamkną w domu i nie spotykają z dziećmi. Zaczyna się rok szkolny i dzieci powinny się uczyć w szkole a to, że nie zachowają reżimu sanitarnego jest oczywiste, jednak jakieś zasady wprowadzić należy.

Gość
29-08-2020 10:21

Nie,dzieci nie były same ale też nie były z 30-tką uczniów z klasy... Zarażą się wszyscy bez względu na to czy chodzili z rodzinami na wesela,wyjeżdzali na obozy itp. Nie wiem czy ma Pan/Pani dziecko w wieku szkolnym. Ja tak i wiem co sie wyprawia w szkole na przerwach,świetlicy,stołówce. Małe dziecko nie będzie myło rąk,trzymało dystansu i nosiło prawidłowo maseczki.

Olka
29-08-2020 14:52

Jeżeli ten cały wirus jest taki groźny to szwedów i białorusinów już powinno nie być na świecie. Podstawowe środki higieny i luz.


29-08-2020 13:36

Będzie luz jak nam sie zrobi to co było w Hiszpanii czy Włoszech i nasza służba zdrowia nie podoła...

Olka
29-08-2020 14:54

Właśnie przyjmujemy Białorusinów na leczenie z kontaktów z milicyjną pałą.

JSC
29-08-2020 14:59

Ludzie obudźcie się z tej pandemii której nie ma moje dziecko chodzi do żłobka mój mąż do pracy ja chodzę do pracy dziadek też chodzi do pracy no i babcia chodzi do pracy o czym my mówimy o jakich obostrzeniach o jakiej pandemii. Mówimy chyba o tresurze naszych dzieci o naruszaniu ich swobody o oddalaniu od społeczeństwa od rówieśników. Ludzie przejrzyjcie dreszcze na oczy.

Psychoza pandemii
29-08-2020 14:17

Haha jeden wielki bezsens i paranoja-te dzieci i tak całe wakacje bawiły się na podwórkach bez jakiej kolwiek izolacji ,bez środków dezenfekujących ,bez maseczek i są zdrowe,raptem pójdą do szkół i bedą się zarażać.

Witek
29-08-2020 16:20

Może Pana tak,ja na przykład uważałam na swoje dziecko i nie wypuszczałam na podwórko do wszystkich dzieci. I teraz w szkole dziecko które jak Pan pisze biegające całe wakacje po podwórku spotka się z takim które było izolowane bo jego rodzice bali się zakażenia....

Olka
29-08-2020 16:40

No to ja współczuje Pani dziecku. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Moje dzieci funkcjonowały przez całe wakacje normalnie, býły na placach zabaw, na plaży, nad morzem i mam nadzieję, ze pójdą do szkoły. Uważam wprowadzanie obowiązkowych maseczek podczas przerw za bezsensowne, bo w czasie przerwy potrzebują coś przekąsić, napić się itd ale tak ja pisałam wcześniej rozumiem, że jakieś zasady należy wprowadzać.

Gość
30-08-2020 08:25

Proszę się nie martwić o moje dziecko. Była z nami nad morzem,wychodziła na ogródek i spotykała się z kilkoma koleżankami. Owszem dzieci potrzebują kontaktów z rówieśnikami i ja również w normalnej sytuacji cieszyłabym się z ich powrotu do szkoły. Ale nie jest normalnie i jeszcze trochę nie będzie. Jak w marcu ten syf sie zaczął i rząd pozamykał wszystko to nikt nie miał pretensji,że dzieci nie chodzą do szkoły a rodzice pracują z domu. Było po 300 przypadków a nie po 800 i nikt nie protestował,że dzieci siedzą w domach i nie chodzą trzy miesiące do szkoły. Wręcz przeciwnie był jeden głos,że to dzieci najbardziej roznoszą wirusa i szkoła jest w tej sytuacji wykluczona. Co się teraz zmieniło... ?! Jest więcej zachorowań plus pogoda nie sprzyja a dodatkowo zbliża się okres przeziębień i grypy.
Żadnych zasad o których Pani pisze nie da się wprowadzić w szkole z małymi dziećmi. Będzie po 1800 przypadków dziennie i więcej a pójście we wrześniu do szkoły tylko to przyśpieszy.

Olka
30-08-2020 10:20

Proszę wyłączyć TV, nie czytać internetów (onetów i innych tub propagandowych) rozejrzeć się dookoła i stwierdzić jak wygląda sytuacja i samemu się zastanowić jakie jest ryzyko!
Idąc tropem newsów z TV powinniśmy się wszyscy zamknąć w domach i nie wychodzić przez kolejne ...no właśnie...do kiedy? Kiedy będzie koniec tego zjawiska i kto to ogłosi? Jaki jest ostateczny upragniony cel? Może WHO - które miesiąc przed rozpoczęciem tego zjawiska zmieniło na prędce definicję pandemii...przypadek?
A tymczasem gospodarka krwawi....a to dopiero początek...jeszcze kilka miesięcy i co raz więcej ludzi będzie miało problem z pracą / zamówieniami / itp.

Paweł
01-09-2020 10:35
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.