11 12 2019

Pociągi PKP Intercity zatrzymają się w Grodzisku. Już od niedzieli

11.12.2019, godz.: 16:58
Pociągi PKP Intercity zatrzymają się w Grodzisku. Już od niedzieli
fot. Mat. prasowe

Dobra wiadomość dla grodziszczan. Pociągi PKP Intercity od 15 grudnia będą zatrzymywać się także w naszym mieście.

To niezwykle istotna zmiana i ułatwienie dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości, która została zapowiedziana podczas prezentacji założeń rocznego rozkładu jazdy PKP Intercity na sezon 2019/2020 – mówią kolejarze.

W Grodzisku postoje będą mieć dwie pary pociągów, którymi będzie można podróżować do Wrocławia lub Krakowa. Dodajmy, że obok Grodziska nowy przystanek dla pociągów PKP Intercity stanowić będzie również Wołomin.

Planowane odjazdy pociągów ze stacji Grodzisk Mazowiecki:

– godz. 5:48 pociąg Panorama relacji Warszawa – Wrocław
– godz. 22:30 pociąg Warmia relacji Olsztyn – Kraków
– godz. 23:24 pociąg Asnyk relacji Wrocław – Warszawa
– godz. 23:45 pociąg Łokietek relacji Kraków – Warszawa

– Dołączenie Wołomina i Grodziska Mazowieckiego do siatki połączeń PKP Intercity to element stopniowego poprawiania dostępności komunikacyjnej. Łącznie przewoźnik wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach, m.in. w Lubinie, Żaganiu, Żarach, Szczytnie czy Zgorzelcu. Jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach
i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, przekroczona zostanie liczba 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity – poinformował przewoźnik w komunikacie.

– Każdy roczny rozkład jazdy przygotowany jest z myślą o jak najszerszej grupie pasażerów, tak aby zapewnić coraz lepszą dostępność komunikacyjną mieszkańcom mniejszych miast i miejscowości. Znaczące zwiększenie oferty połączeń dalekobieżnych, jakie proponuje PKP Intercity w kolejnych powiatach, to element walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Bardzo nas cieszy, że teraz także i mieszkańcy Wołomina oraz Grodziska Mazowieckiego mają dostęp do tej oferty – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

– PKP Intercity łączy całą Polskę. Systematycznie rozszerzamy zasięg naszych usług, zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości komfortowe połączenia międzymiastowe naszymi pociągami – przekonuje Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

W rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020 PKP Intercity przewiduje także wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, uruchomienie pociągów z Łodzi na Lotnisko Chopina w Warszawie oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579645528000)