TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

25

01 2023

Pociągami KM i WKD wolontariusze WOŚP pojadą za darmo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Koleje Mazowieckie/Mat prasowePociągami KM i WKD wolontariusze WOŚP pojadą za darmo - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie oraz Warszawska Kolej Dojazdowa podczas 31. Finału WOŚP grać będą z Orkiestrą, a to oznacza, że wszystkich wolontariuszy będzie wozić za darmo! Bez opłat pojadą także członkowie Pokojowego Patrolu.


Hasło tegorocznego finału brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych!”. Zebrane datki pójdą na zakup specjalistycznego sprzętu do szybszej diagnostyki bakterii powodujących sepsę.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Za darmo kaemkami pojadą wolontariusze kwestujący w dniu finału (29 stycznia) oraz wolontariusze z Pokojowego Patrolu, który wspomaga organizację i przebieg całego przedsięwzięcia. Im darmowe przejazdy na podstawie identyfikatorów przysługiwać będa od 28 do 30 stycznia.

- Od 18 lat, bez przerwy, serce Kolei Mazowieckich bije w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego po raz kolejny dołączamy do tej szlachetnej akcji. Cieszę się, że możemy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia na skalę nie tylko kraju, ale również całego świata. W tym roku przygotowaliśmy wiele działań dla WOŚP. Oczywiście, wśród nich nie zabraknie nieodpłatnych przejazdów pociągami KM. Wolontariusze będą mogli z nich skorzystać w ostatnią niedzielę stycznia, czyli podczas 31. Finału, a członkowie Pokojowego Patrolu w dniach od 28 do 30 stycznia – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

-31. Finał już za kilka dni. W tym roku za wszystkie datki zostanie zakupiony sprzęt medyczny, przeznaczony do walki z sepsą. Naszym głównym działaniem jest kwesta, która odbywa się dzięki wolontariuszom WOŚP. To właśnie oni często przemierzają setki kilometrów, by zapełnić puszki darami – a to wszystko dzięki nieodpłatnym połączeniom m.in. od naszego oficjalnego przewoźnika – Kolei Mazowieckich. W tym miejscu chciałbym podziękować całej załodze KM za to, że dołącza do tegorocznego Finału. Koleje Mazowieckie są naszym wieloletnim przyjacielem, który pokazuje, na czym polega dobra współpraca i bezinteresowna pomoc – dodaje Jurek Owsiak, prezes Fundacja WOŚP.

Także wukadka umożliwi wolontariuszom darmowe przejazdy. – 29 stycznia 2023 r., wszystkimi pociągami przewidzianymi w rozkładzie jazdy, na całej linii WKD, dla wolontariuszy biorących udział w kwestowaniu. Wolontariusze będą mogli podróżować na podstawie identyfikatora wystawionego przez WOŚP. Ponadto WuKaDka udostępniła wszystkie wolne nośniki reklamowe na cele promocji działań podjętych na rzecz 31. Finału WOŚP przez lokalne sztaby – podał przewoźnik.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.