reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2022

Po trzy punkty do Białegostoku. Pogoń zagra z Jagiellonią


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPo trzy punkty do Białegostoku. Pogoń zagra z Jagiellonią - Grodzisk News


Osiem rozegranych kolejek, zero porażek, 16 zdobytych punktów i wysokie, czwarte miejsce w tabeli trzeciej ligi – tak przedstawia się dorobek piłkarzy Pogoni Grodzisk w bieżących rozgrywkach. I z pewnością podopieczni trenera Mateusza Dudka będą chcieli dopisać sobie kolejne zwycięstwo w meczu z drugim zespołem Jagiellonii Białystok. Początek wyjazdowego starcia w sobotę o 12.30.


Pogoń jedzie do Białegostoku w roli faworyta. Jako jedyny zespół w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała, a w meczach dotychczas rozegranych na wyjazdach straciła tylko trzy bramki. Ponadto czerwono-biali przystąpią do sobotniego meczu nieco podrażnieni faktem, że nie wygrali zeszłotygodniowego starcia z trzecią w tabeli Legionovią, choć przez większość czasu, to grodziszczanie dyktowali warunki gry i mieli kilka świetnych okazji do zdobycia goli. Skończyło się remisem 1:1, który o tyle jest dobry, że nie zmienił układu sił w ligowej klasyfikacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ludzie z Pogoni na każdym jednak kroku podkreślają, że nie zamierzają zadowalać tym, co mają – chcą iść dalej, w kierunku szczytu tabeli. Zwycięstwo nad rezerwami Jagiellonii Białystok byłoby kolejnym krokiem w tę stronę. A powody do optymizmu przed mecze są. – Ostatni raz Pogoń Grodzisk Mazowiecki mierzyła się z Jagiellonia Białystok II w czerwcu 2021 roku. Czerwono-biali zdeklasowali w tamtym meczu zawodników Jagi, wygrywając aż 6:0. Zwycięstwo nad Jagiellonią zapewniło nam awans do eWINNER 2. Ligi – przypomina klubowy fanpage Pogoni.

W obecnym sezonie białostoczanom różnie się wiedzie. Zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów (Pogoń ma o sześć więcej). Złożyły się na to trzy zwycięstwa, remis oraz cztery porażki. Piłkarze Jagiellonii są drugim najbardziej bramkostrzelnym zespołem w stawce z 20 trafieniami, ale jednocześnie dużo goli tracą, jak do tej pory 17.

Podopieczni Mateusza Dudka muszą więc być skoncentrowani od samego początku meczu. Początek meczu o godz. 12.30.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.