TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

07 2021

Po sesji absolutoryjnej Milanówek wydaje oświadczenie


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsPo sesji absolutoryjnej Milanówek wydaje oświadczenie - Grodzisk News


Głośnym echem w lokalnej społeczności odbił się przebieg sesji absolutoryjnej w Milanówku. Nie brakowało słów krytyki zarówno pod adresem burmistrza miasta, jak też samej rady miejskiej. Milanowski magistrat wydał w związku z tym oświadczenie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że podczas sesji 13 lipca obecnych było zaledwie ośmioro radnych z piętnastu, czyli minimalna liczba wymagana prawem, aby podejmowane uchwały były ważne. Zarówno w kwestii absolutorium, jak i wotum zaufania rajcy jednomyślnie odmówili poparcia burmistrzowi Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie brakowało głosów, także wśród naszych czytelników, iż wyniki głosowań to „smutne podsumowanie rządów burmistrza”, inni z kolei zwracali uwagę, że podejście radnych do tak ważnego posiedzenia jak sesja absolutoryjna było wręcz lekceważące i nieprofesjonalne.

Niejako w nawiązaniu do tych wydarzeń milanowski magistrat wydał oświadczenie, które przytaczamy poniżej.

Urząd Miasta Milanówka to zespół wykwalifikowanych, merytorycznie przygotowanych pracowników, którzy pod kierownictwem Burmistrza, każdego dnia podejmuje szereg aktywności, które mają na celu poprawę jakości codziennego życia mieszkańców poprzez rozwój i modernizację przestrzeni publicznej. Jest to trudna i wymagająca praca, by pomimo wielu niezależnych od pracowników ograniczeń, rzetelnie realizować budżet.

Bezpośrednim wykonawcą uchwały budżetowej jest oczywiście Burmistrz Miasta Milanówka, który jako Kierownik Urzędu finalnie akceptuje codzienną pracę merytoryczną całego zespołu urzędników. Radni negatywnie oceniając wykonanie budżetu krytycznie odnieśli się również do pracy całego Urzędu. Ocena ta jest pozbawiona merytorycznych podstaw, z uwagi na fakt, iż działania Urzędu są poddawane stałej weryfikacji przez organy kontrolne – Regionalną Izbę Obrachunkową, która pozytywnie oceniła przedłożone sprawozdanie z wykonania budżetu, czy zespoły weryfikujące działające w ramach stosownych instytucji, przyznających i regularnie rozliczających dotacje, które również nie mają zastrzeżeń do realizacji zadań. Jedynie część Radnych negatywnie oceniło pracę całego Urzędu. Było to podyktowane subiektywną opinią, do której Radni oczywiście mieli prawo, jednak jest ona krzywdząca dla Urzędników, którzy wykonują swoje obowiązki w oparciu o najlepszą wiedzę i z należytym zaangażowaniem.

Pomimo tej oceny, pracownicy Urzędu Miasta Milanówka nadal będą dokładali wszelkich starań, by działać na rzecz Miasta i jego Mieszkańców

Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.