TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

07 2021

Po sesji absolutoryjnej Milanówek wydaje oświadczenie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPo sesji absolutoryjnej Milanówek wydaje oświadczenie - Grodzisk News


Głośnym echem w lokalnej społeczności odbił się przebieg sesji absolutoryjnej w Milanówku. Nie brakowało słów krytyki zarówno pod adresem burmistrza miasta, jak też samej rady miejskiej. Milanowski magistrat wydał w związku z tym oświadczenie.


Przypomnijmy, że podczas sesji 13 lipca obecnych było zaledwie ośmioro radnych z piętnastu, czyli minimalna liczba wymagana prawem, aby podejmowane uchwały były ważne. Zarówno w kwestii absolutorium, jak i wotum zaufania rajcy jednomyślnie odmówili poparcia burmistrzowi Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nie brakowało głosów, także wśród naszych czytelników, iż wyniki głosowań to „smutne podsumowanie rządów burmistrza”, inni z kolei zwracali uwagę, że podejście radnych do tak ważnego posiedzenia jak sesja absolutoryjna było wręcz lekceważące i nieprofesjonalne.

Niejako w nawiązaniu do tych wydarzeń milanowski magistrat wydał oświadczenie, które przytaczamy poniżej.

Urząd Miasta Milanówka to zespół wykwalifikowanych, merytorycznie przygotowanych pracowników, którzy pod kierownictwem Burmistrza, każdego dnia podejmuje szereg aktywności, które mają na celu poprawę jakości codziennego życia mieszkańców poprzez rozwój i modernizację przestrzeni publicznej. Jest to trudna i wymagająca praca, by pomimo wielu niezależnych od pracowników ograniczeń, rzetelnie realizować budżet.

Bezpośrednim wykonawcą uchwały budżetowej jest oczywiście Burmistrz Miasta Milanówka, który jako Kierownik Urzędu finalnie akceptuje codzienną pracę merytoryczną całego zespołu urzędników. Radni negatywnie oceniając wykonanie budżetu krytycznie odnieśli się również do pracy całego Urzędu. Ocena ta jest pozbawiona merytorycznych podstaw, z uwagi na fakt, iż działania Urzędu są poddawane stałej weryfikacji przez organy kontrolne – Regionalną Izbę Obrachunkową, która pozytywnie oceniła przedłożone sprawozdanie z wykonania budżetu, czy zespoły weryfikujące działające w ramach stosownych instytucji, przyznających i regularnie rozliczających dotacje, które również nie mają zastrzeżeń do realizacji zadań. Jedynie część Radnych negatywnie oceniło pracę całego Urzędu. Było to podyktowane subiektywną opinią, do której Radni oczywiście mieli prawo, jednak jest ona krzywdząca dla Urzędników, którzy wykonują swoje obowiązki w oparciu o najlepszą wiedzę i z należytym zaangażowaniem.

Pomimo tej oceny, pracownicy Urzędu Miasta Milanówka nadal będą dokładali wszelkich starań, by działać na rzecz Miasta i jego Mieszkańców


💬︎   dodaj komentarz

Nieudolny burmistrz próbuje „zwalić winę” na swoich pracowników. Jak by się łaskawie pojawił na sesji absolutoryjnej to by mógł się odnieść do zarzutów rady i mieszkańców. Ale jak zwykle sie nie pojawił. W tym tygodniu podobno pracownicy urzędu musieli in blanco podpisywać listę poparcia dla burmistrza. W przeciwnym razie zapewne straciliby prace. Jak wyciekło to do sieci to listy poparcia schowano a przygotowali w urzędzie ww. oświadczenie. Fakt jest taki, że żaden z radnych nie zagłosował za tym aby burmistrz absolutorium i wotum otrzymał. A głosowanie radnych było na sali oklaskiwane. Wszystko można obejrzeć na nagraniach. Czekam na referendum i mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy bardziej licznie pójdą do urn. A wiem ze wiele osób które wtedy nie poszły obecnie tego żałują i chcą odwołać Remiszewskiego. Człowiek ciagle kłamie, obraza się i ma wpadki za wpadką bo nie zna sie na samorządzie i zamiast zatrudnić fachowców to pozatrudniał kolegów muzyków.

Mieszkanka Milanówka
17-07-2021 17:52

Milanówek zatrzymał się w rozwoju jakieś 20 lat temu,miasto jest mega zaniedbane,nieudolny burmistrz kontra bezwartościowi radni żrą się między sobą od wielu lat i prześcigają na obelgi i wytykanie błędów a mieszkańcy na tym cierpią,proponuję usunąć pasożytów.

jamjestjan
18-07-2021 14:20

Jeszcze nikt taki się nie urodził, żeby mieszkańcom Milanówka dogodził. Specyficznie mieszkańcy.

Mieszkanka Grodziska Mazowieckiego
18-07-2021 14:25

a co, może wolelibyście tak jak w Grodzisku, żeby deweloperka się rozkręciła, wyburzali stare kamienice zamiast restaurować i sprzedawać działki deweloperom, na któych powstają bloki!!!!To wam się by podobało????

mieszkaniec
19-07-2021 16:33
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.