17

03 2023

Po kolejne zwycięstwo i dalsze liderowanie w tabeli Pogoń zagra z Pilicą

Przed piłkarzami Pogoni Grodzisk kolejny dzień meczowy na pozycji lidera tabeli trzeciej ligi. Czerwono-biali czują jednak oddech rywali na plecach, dlatego w sobotę na własnym stadionie będą chcieli dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty w starciu z Pilicą Białobrzegi.

Zespół Mateusza Dudka po potknięciu na otwarcie rundy wiosennej w meczu z Legią II Warszawa, powetował sobie tamtą porażkę efektowną wygraną na wyjeździe z Wartą Sieradz 5:2, a niesamowitym wyczynem w tym meczu popisał się Michał Strzałkowski, który zdobył dla Pogoni wszystkie gole.

Przed 20. serią Pogoń prowadzi w tabeli z dorobkiem 37 punktów. O jeden mniej ma Legionovia, a trzy traci drugi zespół ŁKS-u Łódź. Zwycięstwo w sobotnim meczu z Pilicą będzie więc bardzo ważne i potrzebne.

O to jednak łatwo nie będzie, mimo odległej, 14. pozycji białobrzeskiej ekipy w klasyfikacji. W rundzie jesiennej w Białobrzegach, Pogoń Grodzisk musiała podzielić się punktami. Już w pierwszych minutach meczu bramkę dla grodziszczan strzelił Damian Jaroń. Pilica wyrównała w drugiej połowie meczu wykorzystując rzut karny. Po 19 kolejkach, białobrzeski zespół ma na koncie 21 punktów. Na inaugurację rundy wiosennej Pilica przegrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 2:0 - była to już ósma porażka w tym sezonie.

Do dyspozycji trener Mateusz Dudek nadal nie będzie miał Szymona Lewickiego, który zmaga się z poważną kontuzją pleców. Uraz wymusił na zawodniku kilkutygodniową przerwę od treningów.

–Żaden z przeciwników przed nami się nie położy. My natomiast musimy skupić się na sobie. Wiemy, że gdy jesteśmy odpowiednio skoncentrowani, wykonujemy to co mamy nakreślone przez sztab szkoleniowy, a wtedy nic złego nam się nie stanie – mówi Jakub Apolinarski, zawodnik Pogoni.

Początek meczu na stadionie przy Mokronoskich 4 w sobotę o godz.12.00. Sędziować będzie ekipa z Łodzi: jako główny Kamil Krasnopolski, a przy liniach staną Bartosz Wiśniewski i Jakub Olejniczak