reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

07

11 2022

Plony z ogrodu botanicznego w brwinowskiej jadłodzielni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówPlony z ogrodu botanicznego w brwinowskiej jadłodzielni - Grodzisk News


Jak nie marnować jedzenia? Brwinów daje przykład. Warzywa i zioła z ogrodu botanicznego trafiły do brwinowskiej jadłodzielni.


Ogród botaniczny w Brwinowie można odwiedzać w czasie sezonu wegetacyjnego, czyli od początku kwietnia do końca października. Od listopada zaczął się dla niego już czas zimowej przerwy. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, sprzątając ogród przed zimą, zebrali ostatnie tegoroczne plony z grządek warzywnych i ziołowych. To, co jadalne, trafiło do jadłodzielni w Brwinowie. Jej półki wypełniły się pachnącym tymiankiem, lubczykiem, pietruszką, selerem itp. Szybko znaleźli się chętni, którzy skorzystali z możliwości urozmaicenia swojej kuchni świeżymi produktami z ekologicznej uprawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jadłodzielnie są punktami nieodpłatnej wymiany żywności. Brwinowska mieści się w niewielkim budynku przy ul. Wilsona, w pobliżu ronda Kowalskiego. Idea niemarnowania jedzenia przemawia do wielu osób – zarówno wolontariuszy, dbających na co dzień o jej czystość, jak też darczyńców i korzystających. Warto pamiętać, że do jadłodzielni można przynosić nadmiarową żywność, która pozostaje czasem po większym gotowaniu czy imprezach.

– Przykład działania Urzędu Gminy Brwinów pokazuje, że również działkowicze i właściciele ogródków mogą w prosty sposób wspierać jadłodzielnię. Niech jedzenie się nie marnuje i nie trafia do kosza z odpadami. Są chętni, którzy z niego skorzystają – cieszą się urzędnicy.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.