reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

11 2022

Plony z ogrodu botanicznego w brwinowskiej jadłodzielni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Brwinów1 - Grodzisk News


Jak nie marnować jedzenia? Brwinów daje przykład. Warzywa i zioła z ogrodu botanicznego trafiły do brwinowskiej jadłodzielni.


Ogród botaniczny w Brwinowie można odwiedzać w czasie sezonu wegetacyjnego, czyli od początku kwietnia do końca października. Od listopada zaczął się dla niego już czas zimowej przerwy. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, sprzątając ogród przed zimą, zebrali ostatnie tegoroczne plony z grządek warzywnych i ziołowych. To, co jadalne, trafiło do jadłodzielni w Brwinowie. Jej półki wypełniły się pachnącym tymiankiem, lubczykiem, pietruszką, selerem itp. Szybko znaleźli się chętni, którzy skorzystali z możliwości urozmaicenia swojej kuchni świeżymi produktami z ekologicznej uprawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jadłodzielnie są punktami nieodpłatnej wymiany żywności. Brwinowska mieści się w niewielkim budynku przy ul. Wilsona, w pobliżu ronda Kowalskiego. Idea niemarnowania jedzenia przemawia do wielu osób – zarówno wolontariuszy, dbających na co dzień o jej czystość, jak też darczyńców i korzystających. Warto pamiętać, że do jadłodzielni można przynosić nadmiarową żywność, która pozostaje czasem po większym gotowaniu czy imprezach.

– Przykład działania Urzędu Gminy Brwinów pokazuje, że również działkowicze i właściciele ogródków mogą w prosty sposób wspierać jadłodzielnię. Niech jedzenie się nie marnuje i nie trafia do kosza z odpadami. Są chętni, którzy z niego skorzystają – cieszą się urzędnicy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.