TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

03 2016

Plany inwestycyjne? 13 km dróg, 7,5 km ścieżek rowerowych


Grodzisk News


Plany inwestycyjne? 13 km dróg, 7,5 km ścieżek rowerowych - Grodzisk News


Remonty, przebudowy i projekty łącznie 13 kilometrów dróg zamierza przeprowadzić w tym roku Podkowa Leśna. W planach jest też przygotowanie 7,5 km ścieżek rowerowych.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Owe plany drogowe przedstawił na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Artur Tusiński. Wynika z nich, że gotowe do wykonania są ciąg ulic Paproci i Kwiatowej stanowiący połączenie z ul. Parkową; w trakcie etapowej realizacji jest już ulica Myśliwska, a jeszcze w tym roku wystartować może przebudowa ul. Jeleniej na odcinku od Króliczej do Wiewiórek.

W trakcie realizacji znajdują się także projekty podkowiańskich dróg. W ramach partnerstwa Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów powstają dokumentacje przebudowy ulic Gołębiej. Zachodniej i Sokolej, a wkrótce PTO rozpocznie przygotowanie koncepcji modernizacji ulic Głównej, Lipowej i Kwiatowej.

Własnym sumptem podkowiański magistrat sporządza szereg kolejnych projektów. Chodzi o ulice: Wróblą (odcinek Sokola ? Jaskółcza), Szpaków, Warszawską, (odcinek Brwinowska ? Słowicza), Bobrową na fragmencie od Myśliwskiej do zakrętu, Błońską pomiędzy Brwinowską a Jelenią, Sosnową (odc. Bukowa ? Kolejowa), Cichą (odc. Bukowa ? Leśna), Topolową, Dębową (odc. Sosnowa ? Bukowa), Mickiewicza, Ejsmonda, Sasanek (odc. Kwiatowa ? Głogów), Głogów (odc. Sasanek ? Irysowa), Iwaszkiewicza.

Analogiczne działania dotyczą ścieżek dla cyklistów. Na dziś do budowy gotowa jest droga biegnąca od Parowu Sójek do stacji WKD Podkowa Leśna Główna. PTO projektuje natomiast kolejne ciągi: od zachodniej granicy miasta przez stację WKD Podkowa Leśna Zachodnia aż do Parowu Sójek. Druga ścieżka ma biec w ciągu drogi 719 i dalej na wschód do granicy z Brwinowem. Stworzy także projekty ścieżek wzdłuż al. Lipowej i ul. Głównej.

Miasto z kolei własnymi siłami projektuje drogę rowerową od stacji Podkowa Leśna Główna aż do Wschodniej granicy miasta przy ul. Podleśnej; a wkrótce powinno zabrać się za projekty ścieżek w ciągach: Sosnowa ? Bobrowa ? Główna oraz Bobrowa ? Rysia ? Błońska.





💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.