TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

03 2016

Plany inwestycyjne? 13 km dróg, 7,5 km ścieżek rowerowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Remonty, przebudowy i projekty łącznie 13 kilometrów dróg zamierza przeprowadzić w tym roku Podkowa Leśna. W planach jest też przygotowanie 7,5 km ścieżek rowerowych.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Owe plany drogowe przedstawił na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Artur Tusiński. Wynika z nich, że gotowe do wykonania są ciąg ulic Paproci i Kwiatowej stanowiący połączenie z ul. Parkową; w trakcie etapowej realizacji jest już ulica Myśliwska, a jeszcze w tym roku wystartować może przebudowa ul. Jeleniej na odcinku od Króliczej do Wiewiórek.

W trakcie realizacji znajdują się także projekty podkowiańskich dróg. W ramach partnerstwa Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów powstają dokumentacje przebudowy ulic Gołębiej. Zachodniej i Sokolej, a wkrótce PTO rozpocznie przygotowanie koncepcji modernizacji ulic Głównej, Lipowej i Kwiatowej.

Własnym sumptem podkowiański magistrat sporządza szereg kolejnych projektów. Chodzi o ulice: Wróblą (odcinek Sokola ? Jaskółcza), Szpaków, Warszawską, (odcinek Brwinowska ? Słowicza), Bobrową na fragmencie od Myśliwskiej do zakrętu, Błońską pomiędzy Brwinowską a Jelenią, Sosnową (odc. Bukowa ? Kolejowa), Cichą (odc. Bukowa ? Leśna), Topolową, Dębową (odc. Sosnowa ? Bukowa), Mickiewicza, Ejsmonda, Sasanek (odc. Kwiatowa ? Głogów), Głogów (odc. Sasanek ? Irysowa), Iwaszkiewicza.

Analogiczne działania dotyczą ścieżek dla cyklistów. Na dziś do budowy gotowa jest droga biegnąca od Parowu Sójek do stacji WKD Podkowa Leśna Główna. PTO projektuje natomiast kolejne ciągi: od zachodniej granicy miasta przez stację WKD Podkowa Leśna Zachodnia aż do Parowu Sójek. Druga ścieżka ma biec w ciągu drogi 719 i dalej na wschód do granicy z Brwinowem. Stworzy także projekty ścieżek wzdłuż al. Lipowej i ul. Głównej.

Miasto z kolei własnymi siłami projektuje drogę rowerową od stacji Podkowa Leśna Główna aż do Wschodniej granicy miasta przy ul. Podleśnej; a wkrótce powinno zabrać się za projekty ścieżek w ciągach: Sosnowa ? Bobrowa ? Główna oraz Bobrowa ? Rysia ? Błońska.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.