12 04 2019

Planują przebudowę dwóch strażnic OSP. Najpierw projekty

12.04.2019, godz.: 13:05
Planują przebudowę dwóch strażnic OSP. Najpierw projekty
Fot. GrodziskNews.pl

Urzędnicy z grodziskiego magistratu ogłosili dwa przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy budynków OSP w Kłudnie Starym i Książenicach.

Inwestycja ma poprawić funkcjonalność obu obiektów. Dla obu obiektów zakres zadania jest podobny. Jak podano w dokumentacji przetargowej projektant będzie miał za zadanie przygotować takie rozwiązania, które dostosują obiekt do potrzeb użytkowników poprzez wprowadzenie zmian w układzie pomieszczeń z uwzględnieniem powiększenia zaplecza gospodarczego, a także zaprojektowania pomieszczeń sanitarnych dla strażaków, modernizację instalacji wewnętrznych i przyłączy, ew. budowę szamba i rozbudowę budynku o pomieszczenia garażowe dla dwóch samochodów oraz osobnego wejścia do sali świetlicy.

Firmy, które wygrają przetargi będą miały za zadanie m.in. przygotowanie koncepcji, projektów budowlanych oraz wykonawczych, a także kosztorysów inwestorskich.

Jak konkretnie będą wyglądały strażnice po przebudowie dowiemy się, gdy dokumentacja będzie gotowa. Ta ma być gotowa najpóźniej w 250 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata