
W grodziskiej Mediatece wystartuje już niebawem drugi pełny sezon wydarzeń pod szyldem Planszowy Grodzisk. W kalendarzu cyklicznych spotkań planszówkowych znalazło się dziewięć takich imprez, a pierwsza z nich już 21 września.
To doskonała okazja, by w comiesięcznych odstępach spędzić czas przy stole, poznając nowe tytuły i nowych ludzi.
Podobnie jak poprzednio, organizatorzy zapewniają dostęp do dziesiątek gier ze swojej kolekcji. Jednocześnie zachęcają uczestników do przynoszenia własnych, ulubionych planszówek, aby podzielić się nimi z innymi. To świetna inicjatywa dla całych rodzin i grup znajomych, szukających ciekawej alternatywy na spędzenie wolnego czasu.
Aby ułatwić umawianie się na konkretne rozgrywki, działa specjalna grupa na Facebooku, gdzie gracze mogą planować wspólne partie. Warto już teraz zapisać w kalendarzach nadchodzące terminy. Sezon rozpocznie się wyjątkowo w niedzielę, 21 września, a kolejne spotkania odbędą się 4 października, 15 listopada i 13 grudnia.
W nowym roku miłośnicy planszówek spotkają się 10 stycznia, a następne okazje do gry pojawią się 14 lutego, 14 marca i 18 kwietnia. Wielkim zwieńczeniem całego sezonu będzie dwudniowy finał – V Planszowy Grodzisk, który odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2026 roku.
Co najważniejsze, wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zebrać ekipę i dołączyć do zabawy!
foto: Mat. organizatoraByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.
W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.
W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.