TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

02 2016

Plan inwestycji skonsultują z mieszkańcami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


25 lutego podkowiański magistrat zorganizuje spotkanie z mieszkańcami miasta ogrodu. Cel? Przestawienie założeń inwestycyjnych w 2016 roku. W budżecie znajdzie się bowiem więcej pieniędzy na ten cel niż pierwotnie zakładali samorządowcy.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowa uwikłana jest w spory sądowe dotyczące budowy szkoły, a to mocno odbija się na jej  finansach i ogranicza możliwości inwestycyjne. Włodarze starają się jednak na różne sposoby podreperować budżet. W tym roku udało się już odzyskać ponad 800 tys. zł z podatku VAT, a ponad 700 tysięcy ze środków zewnętrznych za przebudowę ul. Bukowej. Następnych kilkaset tysięcy pozwolą zaoszczędzić ugody zwarte firmami, z którymi Podkowa procesuje się w sprawie szkoły.

? Będziemy się starać odzyskać nawet pięć milionów, które włożyliśmy w tę inwestycję, choć jest to niepewne. Skalkulowaliśmy natomiast stan finansów, podliczyliśmy pieniądze, które możemy uzyskać z dotacji i możemy już konkretnie rozmawiać o tegorocznych inwestycjach. Dlatego też zapraszamy mieszkańców na spotkanie ? wyjaśnia burmistrz Artur Tusiński.

O jakie zatem inwestycje chodzi? ? Będziemy chcieli uporządkować i zagospodarować zieleń w całym mieście, także na terenach prywatnych, w tym pomniki przyrody. Dalej: szykujemy modernizację i termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Ważnym elementem będzie także wykonanie projektów, a następnie budowa nawierzchni na 12 ulicach wysypanych destruktem, chcemy je także poszerzyć. Chodzi m.in. o ulice Głogów, Sasanek, Iwaszkiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Żeromskiego i kilka innych ? wylicza podkowiański włodarz. ? Będziemy również wykonywać ścieżki rowerowe, np. ścieżkę biegnącą od stacji Podkowa Leśna Główna  do granic miasta, ul. Podleśnej. Mamy nadzieję dostać na nią pieniądze w ramach Zintegrowanych inwestycji Terytorialnych ? dodaje. Podczas spotkania z podkowiakami nie zabraknie też tematu rewitalizacji Parku Miejskiego.

Początek 25 lutego o godz. 18.00 w sali widowiskowej tamtejszego centrum kultury przy ul. Świerkowej 1.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.