29 05 2020

Płacili za alkohol znalezioną kartą płatniczą

29.05.2020, godz.: 08:20
Płacili za alkohol znalezioną kartą płatniczą
Fot. Pixabay

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez grodziską policję za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Wszyscy przyznali, że płacili nią w różnych sklepach za alkohol.

Sprawę na policję zgłosiła właścicielka karty, która poinformowała, że przez nieuwagę pozostawiła ją w bankomacie i ktoś z niej potem korzystał. Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczności zdarzenia i ich ustalenia doprowadziły ich do trzech mężczyzn, którzy mogli wykorzystać sytuację i przywłaszczyć kartę. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich trzech w ich miejscach zamieszkania.

Dwóch 22-latków i jeden 24-latek usłyszeli zarzuty. – Jeden z 22-latków odpowie za przywłaszczenie karty i trzykrotne posłużenie się nią, pozostałym także postawiono zarzuty dokonania nieautoryzowanych transakcji cudzą kartą. Mężczyźni przyznali się do pięciokrotnych płatności w różnych sklepach za zakup alkoholu. Wszyscy dobrowolnie poddali się karom za dokonanie przestępstwa kradzieży z włamaniem – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.