23 03 2020

Płacili cudzą kartą, zostali zatrzymani

23.03.2020, godz.: 19:23
Płacili cudzą kartą, zostali zatrzymani
Fot. KPP Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Za to przestępstwo grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na grodziską komendę zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że ktoś kilkukrotnie przeprowadził transakcję za pośrednictwem utraconej wcześniej karty płatniczej. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, których poszlaki doprowadziły do dwóch mieszkańców sąsiedniego powiatu – 44- i 37-latka.

Funkcjonariusze szybko znaleźli obu mężczyzn, zatrzymali ich podczas porannej podróży. W samochodzie policjanci znaleźli również kartę płatniczą z nazwiskiem kobiety, która zgłosiła sprawę. – Zebrane w toku czynności materiały pozwoliły na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalili, że mężczyźni mogli dziewięciokrotnie posłużyć się nie swoją kartą, płacąc nią w sklepach i na stacjach paliw. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała grodziska policja.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata