21 02 2019

PKS Grodzisk obsłuży linie miejskie w kolejnych latach?

21.02.2019, godz.: 09:20
PKS Grodzisk obsłuży linie miejskie w kolejnych latach?
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat otworzył ofertę na „świadczenie usług w zakresie publicznego transportu drogowego”. Zgłosił się tylko jeden chętny – PKS Grodzisk Mazowiecki.

Zamówienie obejmuje obsługę gminnych linii autobusowych w tym przewozów szkolnych uczniów z gminnych szkół. Od lat podróżnych w grodziskiej gminie wozi PKS Grodzisk Mazowiecki i wygląda na to, że to się nie zmieni. Grodziski PKS jest bowiem jedyną firmą, która wystartowała w przetargu na obsługę linii miejskich. Jednak oferta przewoźnika jest wyższa od kwoty, jaką zamierzała zapłacić gmina. Ta chciała wydać 5,75 mln zł, natomiast PKS Grodzisk zażyczył sobie 6,15 mln zł. Czy urzędnicy przystaną na ofertę o 400 tys. zł wyższą? Dowiemy się w najbliższym czasie.

A jakie wymogi musi spełnić firma, która zostanie wybrana do realizacji tego zadania? Zgodnie z zamówieniem tabor do obsługi grodziskich linii powinien liczyć 17 pojazdów plus dwa rezerwowe. Mają to być cztery duże autobusy (maxi), dziewięć średnich (midi) oraz cztery małe (mini). W rezerwie mają czekać dwa duże pojazdy. W tych największych powinno być miejsca dla co najmniej 90 podróżnych (23 miejsca siedzące), w średnich – dla 60 (13), a małych – dla 40 (10). Każdy z nich powinien mieć po co najmniej jednym miejscu na wózek dziecięcy i inwalidzki. Co najmniej połowa z wszystkich autobusów ma być wyposażona w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Autobusy te powinny mieć silniki wysokoprężne lub być zasilane paliwami alternatywnymi. W 60 proc. autobus musi być całkowicie niskopodłogowy lub częściowo niskopodłogowy z obniżoną podłogą w przynajmniej jednych drzwiach.

Zwycięzca przetargu będzie obsługiwał grodziskie linie autobusowe do 31 marca 2020 r., ale miasto zastrzega sobie możliwość wydłużenia obowiązywania umowy o maksymalnie cztery kolejne miesiące.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata