reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

02 2021

PKP PLK zmierzy hałas generowany przez linię Warszawa – Grodzisk


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPKP PLK zmierzy hałas generowany przez linię Warszawa – Grodzisk - Grodzisk News


PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie analizy porealizacyjnej w zakresie oddziaływania akustycznego zmodernizowanej linii 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki.


Modernizacja została zakończona wiele miesięcy temu. Teraz czas na analizę akustyczną, która jest obowiązkiem wynikającym z decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Analiza ta ma polegać na pomiarach hałasu zgodnie z odpowiednią procedurą w odniesieniu do wszystkich pojedynczych zdarzeń akustycznych w ciągu 24 godzin. Mają one zostać przeprowadzone w co najmniej 20 punktach pomiarowych wymienionych w postanowieniach do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a także trzech punktach pomiarowych wynikających ze skarg mieszkańców. Te trzy punkty to ul. Traktorzystów w stołecznym Ursusie, rejon ulic: Gruszkowej, Pigwowej, Wiśniowej, Czereśniowej w Brwinowie oraz rejon ul. Ruczaj w Grodzisku. Ponadto pomiary zostaną przeprowadzone w czterech dodatkowych punktach zaproponowanych przez wykonawcę oraz w trzech punktach referencyjnych zlokalizowanych do 25 metrów od osi toru na wysokości czterech metrów w celu oceny źródła hałasu i kalibracji modelu akustycznego.

Dodatkowo w każdym z punktów pomiarowych wykonawca wykona pomiary towarzyszące jak m.in. natężenie ruchu pociągów, prędkość ich przejazdu, rejestracja liczby wagonów/jednostek.

Pomiary hałasu mają pozwolić na określenie narażenia na hałas mieszkańców powodowany eksploatacją linii 447 i innych linii przebiegających równolegle. Będą one prowadzone w dni robocze.

Wszystkie pomiary mają zostać przeprowadzone w terminie od 2 lipca do 31 sierpnia 2021 r. Dokumentacja z obliczeniami i analizą porealizacyjną oraz modelem akustycznym ma być gotowa do końca września tego roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.