reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

11 2021

Piłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plPiłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz - Grodzisk News


Kierowcy, którzy chcą sprawdzić swoją trzeźwość, zanim wsiądą za „kółko”, mogą to zrobić bezpłatnie zarówno w siedzibie milanowskiej straży miejskiej jak i na komendzie grodziskiej policji.


Niejeden kierowca znalazł się w sytuacji, kiedy po spożyciu alkoholu poprzedniego dnia lub wieczoru nie jest pewien czy jego stan psychofizyczny pozwala mu bezpiecznie zasiąść za kierownicą. Mówiąc prościej ma wątpliwości, czy alkohol „wywietrzał” mu z organizmu. W takich przypadkach najlepiej to sprawdzić profesjonalnym alkomatem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prewencyjnie sprawdzić trzeźwość można w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 19. Taką możliwość daje również milanowska straż w swojej jednostce przy ul. Warszawskiej 32. – Sprawdzenie stanu trzeźwości przeprowadzone zostanie urządzeniem AlcoBlow, anonimowo i potrwa zaledwie kilka chwil. Pamiętaj! Trzeźwy kierowca to odpowiedzialny kierowca! – informują strażnicy miejscy z Milanówka.

Gdy zaświeci się czerwona lampka, to znak że zdecydowanie nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, ponieważ w wydychanym przez nas powietrzu jest ponad 0,2 promila alkoholu. Stan nietrzeźwości według kodeksu karnego ma miejsce, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza pół promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 decymetrze sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg. Z kolei stan po spożyciu alkoholu zachodzi analogicznie wtedy, kiedy mamy do czynienia ze stężeniem od 0,2 do 0,5 promila we krwi lub od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w decymetrze sześciennym wydychanego powietrza.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.