TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

11 2021

Piłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plPiłeś? Dmuchnij w alkomat, zanim pojedziesz - Grodzisk News


Kierowcy, którzy chcą sprawdzić swoją trzeźwość, zanim wsiądą za „kółko”, mogą to zrobić bezpłatnie zarówno w siedzibie milanowskiej straży miejskiej jak i na komendzie grodziskiej policji.


Niejeden kierowca znalazł się w sytuacji, kiedy po spożyciu alkoholu poprzedniego dnia lub wieczoru nie jest pewien czy jego stan psychofizyczny pozwala mu bezpiecznie zasiąść za kierownicą. Mówiąc prościej ma wątpliwości, czy alkohol „wywietrzał” mu z organizmu. W takich przypadkach najlepiej to sprawdzić profesjonalnym alkomatem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Prewencyjnie sprawdzić trzeźwość można w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 19. Taką możliwość daje również milanowska straż w swojej jednostce przy ul. Warszawskiej 32. – Sprawdzenie stanu trzeźwości przeprowadzone zostanie urządzeniem AlcoBlow, anonimowo i potrwa zaledwie kilka chwil. Pamiętaj! Trzeźwy kierowca to odpowiedzialny kierowca! – informują strażnicy miejscy z Milanówka.

Gdy zaświeci się czerwona lampka, to znak że zdecydowanie nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, ponieważ w wydychanym przez nas powietrzu jest ponad 0,2 promila alkoholu. Stan nietrzeźwości według kodeksu karnego ma miejsce, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza pół promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 decymetrze sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg. Z kolei stan po spożyciu alkoholu zachodzi analogicznie wtedy, kiedy mamy do czynienia ze stężeniem od 0,2 do 0,5 promila we krwi lub od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w decymetrze sześciennym wydychanego powietrza.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Nie jest to prawda, co napisaliście w artykule.
Niestety drodzy mieszkańcy Grodziska i okolic na KPP w Grodzisku nie sprawdzicie trzeźwości. Jeżeli pojawicie się na komendzie w celu sprawdzenia trzeźwości, dowiecie się od niemiłego dyżurnego, że komenda to nie miejsce gdzie możesz dobie od tak przyjść i sprawdzić trzeźwość. Odeśle was na stacje BP kilometr dalej z informacją, że za pare złotych możecie tam skorzystać z alkomatu.
Tak, to nie jest śmieszne, tak właśnie usłyszałem od dyżurnego KPP w Grodzisku Maz. już dwukrotnie w przeciągu ostatniego roku.
P.S.
W przyszłości podejdę do Milanówka, może uda mi się sprawdzić trzeźwość.

Grodziszczanin
19-11-2021 22:19
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.