08 05 2017

Piknik w Książenicach miał wzięcie

08.05.2017, godz.: 17:10
Piknik w Książenicach miał wzięcie
Fot. Marcin Masalski/Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Ostatnia sobota upłynęła w Książenicach pod znakiem wspólnego piknikowania przez mieszkańców kilku sąsiednich wsi: Książenic,  Maryninia i Urszulina. Podczas imprezy dopisali goście i – o dziwo – pogoda. Była to pierwsza odsłona pikniku, z którego organizatorzy chcą uczynić wydarzenie cykliczne.

Piknik pod nazwą „Nasze wsie – naszą dumą” zaoferował gościom bogaty program różnorodnych atrakcji – tak, by był to znakomity czas dla całej rodziny. Wszystko zaczęło się o godz. 14.00 od przedstawienia teatralnego „Królewna Gburka” na podstawie wiersza Natalii Usenko w wykonaniu dzieci z  Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Później na scenę wkroczyły cheerleaderki ze swoim występem. Wkrótce po nich widowiskowy pokaz sztuk walki dali zawodnicy UKS Budo Grodzisk Mazowiecki.

Następnie scenę na dwie godziny opanowały dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Leonarda da Vinci, które prezentowały swoje rozmaite talenty. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć również smakowitego poczęstunku z wojskową grochówką w jednej z głównych ról, zwieńczeniem piknikowego programu była zabawa taneczna, która rozpoczęła się o godz. 18.00.

Ów program był jednak znacznie bogatszy. Znalazły się w nim także m.in. prezentacja sołectw, pokazy cyrkowe, konsolowy turniej w Fifę, warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców, pokazy filmów historycznych, wozów strażackich i sprzętów przeciwpożarowych, pokazy ratownictwa medycznego, zawody sportowe.  Była także możliwość spotkania i rozmowy na ważne tematy z pracownikami grodziskiego magistratu.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z pikniku autorstwa Marcina Masalskiego.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.