28 06 2015

Piknik rodzinny z Arką Noego

28.06.2015, godz.: 16:48
Piknik rodzinny z Arką Noego
fot. arkanoego.pl

Grodziska Parafia Przemienienia Pańskiego zorganizuje piknik rodzinny, w którym prócz ciepłej, wesołej atmosfery i dobrego jedzenia będą również atrakcje muzyczne, które ucieszyć powinny szczególnie najmłodszych uczestników. Na pikniku wystąpi bowiem zespół Arka Noego.

Ten dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej znany jest publiczności w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę. Powstały wtedy utwór Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych.

W skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Na przestrzeni lat od początku powstania zespołu w składzie grupy było wiele dzieci. Według Roberta Friedricha, do 2011 przez zespół przewinęło się około 100 dzieci.

Arka Noego jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée, w tym do USA i Kanady.

Koncert odbędzie się w niedzielę 2 sierpnia o godz. 19.00. Wcześniej wystartuje sam piknik na terenie kościoła parafialnego przy ul. Łącznej 1. Każdy może się także włączyć w jego organizację, przygotowując jakiś smakołyk na wspólne biesiadowanie.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Piknik rodzinny z Arką Noego”

  1. mieszkaniec pisze:

    Bardzo fajny pomysl. Napewno sie wybiore z rodzinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.