reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Pijany, z zakazem i na cudzych tablicach. Rajd 51-latka zakończyli policjanci

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: KPP ŻyrardówPijany, z zakazem i na cudzych tablicach. Rajd 51-latka zakończyli policjanci - Grodzisk News


Funkcjonariusze z żyrardowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, którego lista przewinień okazała się wyjątkowo długa. Mężczyzna nie tylko prowadził auto, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, ale także złamał sądowy zakaz i posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi.


Patrolujący Żyrardów policjanci zwrócili uwagę na seata, którego kierowca jechał w sposób wskazujący na spożycie alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem wykazało, że 51-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. To był jednak dopiero początek. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych ujawniło, że na mężczyźnie ciąży aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

To wciąż nie wszystko. Samochód, którym poruszał się 51-latek, nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Co więcej, zamontowane na pojeździe tablice rejestracyjne pochodziły z innego auta, co jest przestępstwem.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany, a jego samochód odholowano na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie teraz za szereg przestępstw i wykroczeń, za które grożą mu surowe konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Jak będzie wyglądać oferta atrakcji w Pawilonie Kultury? Mieszkańcu, masz głos!

Otwarcie grodziskiego Pawilonu Kultury po metamorfozie cieszyło się wielkim zainteresowanie, a to niechybny zwiastun, że obiekt będzie cieszył się na co dzień dużą popularnością wśród mieszkańców. Właśnie dlatego gospodarze obiektu chcą, aby nowa oferta odpowiadała na rzeczywiste potrzeby odwiedzających, dlatego zachęcają wszystkich do wspólnego planowania przyszłych wydarzeń kulturalnych.

O sprzedaży Adamskiego, przyszłości klubu, przebudowie stadionu – rozmowa z prezesem Pogoni Jakubem Dębcem

Z prezesem Pogoni Grodzisk Mazowiecki Jakubem Dębcem rozmawia Dominik Pietraszek.

Konkurs na stulecie WKD. Walcz o atrakcyjne nagrody!

Przyszły, 2027 rok będzie dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej wyjątkowy. Przewoźnik obchodził będzie bowiem jubileusz stulecia istnienia i prowadzenia kursów pasażerskich. Z tej okazji wukadka ogłasza konkurs na projekt okolicznościowego logotypu na stulecie WKD! Co ważne, w konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy i mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Wiosenne inspiracje w Mediatece. Przyjdź na Rękodzielniczy Kiermasz Wielkanocny w Grodzisku

Nadchodzące święta to właściwy moment na poszukiwanie wyjątkowych ozdób i oryginalnych upominków. Mieszkańcy Grodziska i okolic będą mieli ku temu okazję. Wkrótce lokalna Mediateka zamieni się w centrum twórczej energii za sprawą Rękodzielniczego Kiermaszu Wielkanocnego!

Nowoczesny sprzęt dla grodziskich szkół

Szkoły podstawowe prowadzone przez grodziską gminę otrzymały nowoczesny sprzęt elektroniczny: laptopy i tablety. Placówki edukacyjne otrzymały w sumie blisko 900 takich urządzeń. A to nie wszystko. Szkoły mogą liczyć na kolejne sprzęty.

Korki na skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Daleką? Miasto planuje tam rondo

Władze Grodziska Mazowieckiego planują przebudowę skrzyżowania ulic Dalekiej i Wyszyńskiego w mieście. Ma tam powstać rondo, które upłynni ruch.

Kadra wzywa! Piłkarze Pogoni z powołaniami do reprezentacji Polski

Trzech zawodników reprezentujących w tym sezonie Pogoń Grodzisk Mazowiecki zostało powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Marcowe święto miłośników gier. Grodziskie Spotkanie Planszówkowe w Mediatece

Czas na marcową odsłonę Grodziskich Spotkań Planszówkowych. Już w tę sobotę (14 marca) w Mediatece na fanów tej formy rozrywki, czekają zarówno dobrze znane propozycje, jak i absolutne premiery. A wstęp na wydarzenie jest wolny!





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.