TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

02 2022

Pijany kierowca jechał trasą S8. Miał 2,5 promila


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plPijany kierowca jechał trasą S8. Miał 2,5 promila - Grodzisk News


Żyrardowscy policjanci zatrzymali na trasie S8 kierowcę ciężarówki, który jechał, mimo prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Doprowadził też do kolizji z innym pojazdem.


A zaczęło się na parkingu w Żabiej Woli. – Według wstępnych ustaleń kierujący dafem 51 – letni mężczyzna wyjeżdżając z parkingu w miejscowości Żabia Wola włączył się do ruchu myląc kierunki jazdy. Kierowca chciał kontynuować dalszą podróż w kierunku Warszawy, a znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Katowic jadąc pod „prąd”. W wyniku takiej jazdy doprowadził do kolizji z samochodem osobowym oraz zmuszał innych kierowców do zmiany toru jazdy – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W ten sposób mężczyzna dojechał do stacji paliw w Adamowicach, gdzie nawrócił i kontynuował jazdę w kierunku Warszawy. Dzięki reakcji innych uczestników ruchu 51-letni kierowca zjechał na parking w miejscowości Wymysłów i tam świadkowie nieodpowiedzialnej jazdy uniemożliwili dalszą podróż mężczyzny i wezwali patrol policji. Funkcjonariusze przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że ma on blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi – dodaje rzeczniczka.

Policjanci pod nadzorem prokuratury w Żyrardowie 51-latkowi postawili zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to nawet osiem lat pozbawienia wolności.  


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Zabia Wola kierunek Warszawa pomylił i pojechał S8 w kierunku na Poznań ?? Nowa droga jakaś na Poznań ?? Od kiedy S8 w przeciwnym kierunku niż Warszawa prowadzi na Poznań mam

Grodziszczanin
21-02-2022 19:02

Wolne sądy go uniewinnią

aldi
22-02-2022 18:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.