reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

12 2021

Pijany kierowca ciężarówki z naczepą. Miał ponad trzy promile


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PolicjaPijany kierowca ciężarówki z naczepą. Miał ponad trzy promile - Grodzisk News


Dwa dni przed świętami kierowca samochodu osobowego ują w Alejach Jerozolimskich w Pruszkowie 49-letniego kierowcę ciężarówki z naczepą, który wsiadł za kierownicę, mimo trzech promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo 49-latek odpowie za uderzenie w twarz świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.


Do zdarzenia doszło w środę po południu. – kierujący samochodem osobowym zauważył zwisająca na przewodach przednią lampę w samochodzie ciężarowym. Mężczyzna zatrzymał sie na poboczy i dawał sygnały kierującemu tirem, aby się zatrzymał. Gdy ten stanął i chciał wysiąść z szoferki przewrócił się – opisuje przebieg zdarzeń kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Kierujący tirem, w trakcie rozmowy ze świadkiem bełkotał i nie potrafił utrzymać równowagi. Świadek zabrał mu kluczyki i zadzwonił na 112. Jeszcze przed przyjazdem policjantów kierowca tira uderzył w twarz zgłaszającego próbując zabrać mu kluczyki, wówczas został przez niego obezwładniony ˜– dodaje.

Kierowca ciężarówki został przekazany patrolowi, policji który wkróte zjawił się na miejscu. – Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 3,08 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce usłyszy on zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – podała rzeczniczka pruszkowskiej policji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Interweniujący to Gościu !!!
Dziękuję !!!!!

Jack L.
25-12-2021 19:53
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.