
Policjanci z Radomia, pełniący służbę na terenie Żyrardowa, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, którego postawa budzi skrajne zdumienie. 31-letni mężczyzna nie tylko prowadził samochód pod wpływem alkoholu, ale zignorował również dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.
Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Radomia prowadzili działania na ulicach Żyrardowa. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli pojazd, za którego kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego.
Rutynowa kontrola szybko ujawniła szokujące fakty. Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że na mężczyźnie ciążą aż dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczone przez sąd. To jednak nie był koniec problemów kierowcy.
Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 31-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. W tej sytuacji został on natychmiast zatrzymany i przewieziony do żyrardowskiej komendy policji.
Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za złamanie sądowych zakazów. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
jedyna postawa, która budzi skrajne zdumienie w tej sytuacji, to postawa "sądu", który puścił gościa wolno poprzednim razem, pomimo orzeczonego już wcześniej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. to jest kwintesencja działania wymiaru niesprawności w tym kraju.
ja
29-06-2025 21:35
Dla tego ciemnego narodu jedyna kara jaka przemówi do rozumu to gigantyczne kary finansowe. Za podwójne złamanie zakazu powinno być 250 tys i tyle.
Sever
30-06-2025 06:18
W maju ekipa Planszowego Grodziska miała skupić się wyłącznie na przygotowaniach do wielkiego czerwcowego festiwalu planszówek, który potrwa całe dwa dni. Okazało się jednak, że chęć do gry jest silniejsza niż pierwotny harmonogram. Zamiast zapowiadanej przerwy, organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dodatkową, majową odsłonę spotkania w Mediatece. Patronem medialnym Planszowego Grodziska jest GrodziskNews.pl.
Pięćdziesięcioletni Arek przyznaje otwarcie, że czuje się znacznie starszy, niż wskazuje na to jego metryka. Jego codzienność to nieustanna walka o zdrowie, która zaczęła się wiele lat temu od poważnych problemów z sercem. Dzisiaj mężczyzna potrzebuje pomocy, aby móc dalej cieszyć się obecnością najbliższych osób.
Na ulicach Chrzanowa Dużego i Natolina wkrótce będzie jaśniej wieczorową porą, a mieszkańcy będą mogli poczuć się jeszcze bezpieczniej. Wszystko za sprawą budowy oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem lamp LED oraz instalacji kamer monitoringu wizyjnego. Co ważne dwie oferty firm, które stanęły do przetargu mieszczą się w zakładanym budżecie.
Podczas prac terenowych związanych z rewitalizacją parku przy Dworku Skarbków archeolodzy dokonali ważnego odkrycia. Przy budynku grodziskiej szkoły muzycznej natrafiono na fragment muru, będącego prawdopodobnie pozostałością budynku zamieszkiwanego przez dawną czeladź dworską.
Tabor Kolei Mazowieckich powiększył się o sześć kolejnych pociągów nowej generacji – ER160 FLIRT. Maszyny wyprodukowane przez zakłady Stadler Polska trafiły już do przewoźnika w ramach realizacji kontraktów, o których pisaliśmy już kilka dni temu. Obecny etap dostaw obejmuje pociągi zamówione w ramach dwóch umów.
Trwa niedobra passa Pogoni Grodzisk w rozgrywkach Betclic 1. Ligi. Drużyna Piotra Stokowca w 32. kolejce przegrała z Odrą Opole 1:3, ale o niekorzystnym wyniku zdecydowały bramki zdobyte przez gospodarzy w samej końcówce meczu.
Współczesne firmy, aby utrzymać ciągłość działania, muszą zapewnić sobie niezawodne źródło zasilania. Wybór odpowiedniego agregatu prądotwórczego wymaga precyzyjnego bilansu mocy, uwzględniającego takie aspekty jak rozróżnienie mocy czynnej i pozornej, wysokie prądy rozruchowe oraz specyfikę instalacji. Sprawdź, jak dobrać agregat diesla, który zabezpieczy Twoje przedsiębiorstwo przed skutkami awarii sieci.
Zdobywczyni dziesięciu mistrzostw Polski i najlepsza drużyna sezonu zasadniczego LOTTO Superligi, KS Orlen Bogoria Grodzisk Mazowiecki, staje przed szansą na osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w historii klubu. W najbliższy weekend (16-17 maja) w niemieckim Saarbrücken, tenisiści stołowi z Grodziska powalczą w prestiżowym turnieju HYLO® Champions League Men Final Four.
![Akt notarialny podpisany! Jest zielone światło dla budowy hotelu w centrum Grodziska! [WIZUALIZACJE] | Grodzisk News](/wiadomosci/2026/04/akt-notarialny-podpisany-jest-zielone-swiatlo-dla-budowy-hotelu-w-centrum-grodziska-0-m.jpg)
19 987
21-04-2026
16
19-02-2026
14
21-04-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.