23 06 2019

Pierwszy przetarg na żłobek unieważniony. Jest już drugi

23.06.2019, godz.: 16:24
Pierwszy przetarg na żłobek unieważniony. Jest już drugi
Fot. milanowek.pl

Milanowski magistrat unieważnił postępowanie na zaprojektowanie i wybudowanie publicznego żłobka przy ul. Warszawskiej 18a. Następnego dnia ogłosił drugi przetarg.

Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, która wpłynęła została złożona zbyt późno. Milanówek nie czekał i niemal od razu ogłosił następny. Jego założenia się nie zmieniły.

Zamówienie będzie realizowane w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”2019, dzięki któremu miasto ogród otrzymało dotację w wysokości 1,5 mln zł.

Jak podano w przetargu, inwestycja będzie polegała na przebudowie i adaptacji budynku obecnego przedszkola w Milanówku na potrzeby uruchomienia publicznego żłobka w celu poprawy dostępności do usług społecznych mieszkańców Milanówka. Część prac wykonano już wcześniej, ale zostały przerwane. Co więc zostało do zrobienia? M.in. wykonanie wzmocnień stropów, przebudowa klatki schodowej, wyburzenie niektórych ścian działowych, wykonanie tynków, prace malarskie, montaż nowych drzwi, uporządkowanie terenu wokół budynku i wszelkie prace instalacyjne.

Przewiduje się, że w żłobku tym będzie miejsce dla 52 dzieci w trzech grupach wiekowych: 1-2 lata, 2-3 lata oraz dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy. W żłobku przewidziano cztery sale dla dzieci, w których może przebywać od 10 do 16 podopiecznych.

Pozwolenie na użytkowanie wykonawca powinien uzyska najpóźniej do 20 grudnia tego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.