TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

07 2021

Pierwszy ekologiczny parking w Grodzisku


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Pierwszy ekologiczny parking w Grodzisku - Grodzisk News


Grodziski poinformował o stworzeniu pierwszego w historii miasta parkingu ekologicznego. Plac postojowy znajduje się przy ul. Kościuszki, a na czym polega jego innowacyjność?


reklama Grodzisk mazowiecki

– Jego nawierzchnia zbudowana jest z wypełnionej ziemią geokraty, na której posiano trawę. Dzięki temu, parking w 85% ma nawierzchnię biologicznie czynną i odbiera wody opadowe z okolicznych utwardzonych terenów – poinformowali grodziscy urzędnicy na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Zamieszczono także zdjęcia obiektu. Czy powstaną kolejne takie parkingi w mieście. – To zależy przede wszystkim o tego, czy działka, na którym znajduje się konkretny parking należał będzie do gminy. Takie możliwości będą na bieżąco analizowane – mówi nam Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji w grodziskim magistracie.

Tymczasem parking na Kościuszki, przed remontem wyglądał tak...

Pierwszy ekologiczny parking w Grodzisku - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

💬︎   dodaj komentarz

Niewiem czy to się sprawdzi,minus geokraty jest taki że jak często się po nim jeździ to trawa się wygniata i znika,powstają wtedy nierówności po których niewygodnie się chodzi i błoto po opadach deszczu.

Wiem
27-07-2021 15:08

wcale nie odbiera wody, bo wokół jest nadmiar betonu, podczas upałów jest tak samo jak przy deptaku! Osoby starsze, z astmą, alergią nie powinny w tych miejscach przebywać. nie piszcie bzdur, bo wszystko betonują! Przykłade jest okropny nowy ratusz i bloczysko po sąsiedzku!

ze służby zdrowia
27-07-2021 15:56

ta woda wyparuje, za dużo betonu, w tej miescinie nie ma czym oddychać w upały.

Anna
27-07-2021 23:10

Ten ekologiczny parking powinien być przeznaczony dla pojazdów elektrycznych z wykluczeniem hybryd, diesli, benzyniaków.

Bella
28-07-2021 09:17

Kto to robil?! Znowu Wig-dar?

Helena
28-07-2021 09:50

Ekologiczne sa tez dziki biegajace po calym miescie, wyrządzające szkody, zagrażające bezpieczeństwu. Ziemia Grodziska nie potrafi poradzić sobie nawet z tym. Nieudolnosc, arogancja, kolesiostwo

Stop Ziemi Grodziskiej
28-07-2021 11:18

Czasem się zastanawiam co trzeba mieć poprzestawiane w glowie że wylewa się tak dużo żółci na tym forum,zupełnie nie na temat aby tylko ponarzekać.

Wiem
28-07-2021 14:02
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.