03 07 2015

Pierwsze „remontowe” dni za nami. Będą korekty

03.07.2015, godz.: 09:31
Pierwsze „remontowe” dni za nami. Będą korekty
fot. Piotr Antos

Po dwóch dniach obowiązywania nowego rozkładu jazdy wiadomo, że będzie on wymagał korekt. Chodzi głównie o kursowanie zastępczej komunikacji autobusowej.

Tegoroczne wakacje będą trudne dla pasażerów WKD. Przekonali się o tym już w pierwszych dniach obowiązywania „remontowego” rozkładu jazdy. Okazuje się bowiem, że nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno, choć większych zgrzytów też nie było. – Mamy już pierwsze wnioski, myślimy nad pewnymi przesunięciami. Problemy dotyczyły głownie komunikacji zastępczej. W rejonie pruszkowskim problemów nie było. Natomiast w Komorowie w godz. 17.00 – 18.00 podczas postoju pociągu zdarzyło się, że zamiast czterech autobusów dojechały tylko dwa dojechały na czas, bo zdarzył się jakiś wypadek w Alejach Jerozolimskich i nie wszyscy podróżni zdążyli się przesiąść. I właśnie tam będziemy chcieli coś poprawić, być może zorganizujemy jakieś dodatkowe kursy niezależne od pociągów – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Czy pociąg może poczekać na opóźniony autobus? – To wszystko zależy od kursu, ponieważ na przykład pociągi na torze do Grodziska wymieniają się do 2-3 minuty i tu dużego pola manewru nie ma. W innych przypadkach skład może poczekać na autobus nawet 10 minut – mówi Kulesza.

Ewentualne korekty w rozkładzie mogą pojawić się już w przyszłym tygodniu.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.