reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

16

12 2020

Pięciu chętnych do inwestycji Na Walca. Zbyt drogo?


Grodzisk News


foto: PixabayPięciu chętnych do inwestycji Na Walca. Zbyt drogo? - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do drugiego i trzeciego etapu zagospodarowania Stawów Walczewskiego. Temu służył przetarg ogłoszony kilka tygodni temu. Dziś otwarto oferty i wiadomo, iż pięć firm jest chętnych podjąć się inwestycji. Wszystkie propozycje cenowe przekraczają jednak kwotę przewidywaną przez miasto.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk zapisał w budżecie na to zadanie równo milion złotych, podczas gdy najniższa oferta opiewa na 1,13 mln zł i została złożona przez firmę Sorted z Piaseczna. Kolejne są już wyraźnie wyższe. Baobab Brandys z Warszawy zażyczył sobie ponad 1,3 mln zł; oferty przedsiębiorstw Palmett oraz Apis Polska sięgają prawie 1,6 mln zł, zaś oferta pracowni Marcin Gajda Architektura Krajobrazu zbliża się do 1,7 mln zł. Teraz zatem czas na ocenę formalno-merytoryczną ofert, a następnie decyzję, co zrobić dalej.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Na pewno natomiast wiadomo, co obejmować będzie inwestycja opisana w przetargu. Zamówienie dotyczy budowy kolejnych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych, trzech kładek drewnianych, wiaty rowerowej, a także stanowiska do opłukiwania nóg; ławek, koszy na śmieci oraz hamaków.

Jednak to nie wszystko. Na obiekcie powstanie tzw. slip z płyt betonowych służący do wodowania łodzi, a cały teren ma zostać oświetlony (inwestycja zakłada montaż reflektorów i opraw architektonicznych oraz listew LED).

Termin realizacji zamówienia gmina wyznaczyła na 30 września 2021 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

to cudownie mieszkać w gminie, która nie ma większych zmartwień niż hamaki w parku... od roku prosiłem o postawienie jednej tablicy z kierunkowskazem i okazało się, że to już przekracza możliwości burmistrza

zdziwiony
16-12-2020 09:36

Czy Stawy Walczewskiego mogłyby zostać nadal Stawami Walczewskiego?

Ewa
17-12-2020 15:40

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.