20 10 2019

Pięć wizyt mammobusów w nadchodzącym tygodniu

20.10.2019, godz.: 18:10
Pięć wizyt mammobusów w nadchodzącym tygodniu
Fot. GrodziskNews.pl

W ostatnim czasie mammobusy coraz częściej przyjeżdżają do naszego powiatu. W minionym tygodniu z bezpłatnych badań mogły skorzystać mieszkanki Grodziska i Żabiej Woli, natomiast w nadchodzących dniach mammobus zawita do pięciu gmin w naszym regionie.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii.

Już jutro z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Jaktorowa i Milanówku. W pierwszym przypadku mammobus zatrzyma się przy ul. Warszawskiej 3, a w drugim przy ul. Warszawskiej 18. 22 października bezpłatne badania będzie można wykonać przy ul. Armii Krajowej 47 w Baranowie oraz przy ul. Głównej 5 w Żabiej Woli. We wszystkich wymienionych przypadkach badania będą prowadzone w godzinach 9.00–16.00. Zapisy na badania prowadzone są pod numerem (58)  666 24 44.

Nieco krócej (w godzinach 9.00–12.00) bezpłatne badania będą prowadzone 25 października przy ul. Gołębiej 26 w Podkowie Leśnej. Aby skorzystać z piątkowych badań należy zadzwonić pod numer (58)  325 76 02 lub 05.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.