17 10 2020

Pięć wizyt mammobusów w nadchodzących tygodniach

17.10.2020, godz.: 15:10
Pięć wizyt mammobusów w nadchodzących tygodniach
Fot. Mat. prasowe

W nadchodzącym tygodniu mammobus odwiedzi nasz powiat dwukrotnie, w kolejnym – trzykrotnie. Kobiety z naszego powiatu ponownie więc skorzystają z bezpłatnych badań mammograficznych.

Pierwszą wizytę w tym miesiącu zaplanowano na środę 21 października. Wtedy mammobus przyjedzie do Grodziska. Mieszkanki będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań przy ul. Traugutta 30 w godz. 9.00–17.00. Następnego dnia mammobus odwiedzi gminę Jaktorów. W godz. 9.00–12.00 badania będą wykonywane przy ul. Warszawskiej 3 w Jaktorowie, natomiast w godz. 13.00–17.00 przy remizie OSP w Międzyborowie.

Kolejną wizytę mammobusa zaplanowano na 26 października w Baranowie. Badania będą wykonywane w godzinach 9.00–17.00 przy ul. Armii Krajowej 47. Następnego dnia mammobus zatrzyma się przy ul. Warszawskiej 18 w Milanówku. Tam również badania będą prowadzone w godz. 9.00–17.00. Ostatnią w październiku wizytę zaplanowano na 28 października w Żabiej Woli. Mieszkanki skorzystają z bezpłatnych badań przy ul. Głównej 5 w godz. 9.00–17.00.

Aby skorzystać z badań należy się wcześniej zapisać dzwoniąc pod numer (42) 254 64 10.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Pięć wizyt mammobusów w nadchodzących tygodniach”

  1. Mama pisze:

    To mamy tak duży wzrost zachorowań a mamobusy dalej jeźdźą a przepraszam wie ktoś czy badana przede mną osobą nie ma koronowirusa i czy się nie zaraźę

  2. anonim pisze:

    Grodzisk za chwile w czerwonej strefie. To w ogole bedzie mozliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.