reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

08 2022

Pięć osób z zakazami prowadzenia lub brakiem prawa jazdy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP RypinPięć osób z zakazami prowadzenia lub brakiem prawa jazdy - Grodzisk News


Grodziscy policjanci kontrolując kierowców w ostatnich dniach ujawnili pięć osób, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Niektórzy z nich mieli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a niektórzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu uprawnień.


Pierwsze trzy osoby, które nie powinny prowadzić swojego pojazdu zostały skontrolowane w niedzielę. – W niedzielę policjanci z ruchu drogowego na jednej z grodziskich ulic  zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Podczas sprawdzania uprawnień kierowcy okazało się, że 43-latek posiada 2 czynne zakazy dotyczące kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez sądy. Dwie godziny później inna policyjna załoga w Baranowie dokonała kontroli kierowcy volkswagena. W tym przypadku także funkcjonariusze potwierdzili, że 27-latek kierował samochodem,  mając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Tego samego dnia w Międzyborowie kontrola kierowcy peugeota zakończyła się ujawnieniem cofniętych mu uprawnień do kierowania – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne dwie osoby zostały ujawnione we wtorek. Najpierw zatrzymany do kontroli w Kałęczynie kierowca volkswagena miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez grodziski sąd. A na jednej z ulic w Grodzisku kobieta kierująca autem tej samej marki miała jeszcze przez dwa miesiące ważny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu   zagrożone  jest karą do pięciu lat więzienia, a za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.