TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

02 2023

Pięć milionów na budowę świetlic i ośrodków kultury


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPięć milionów na budowę świetlic i ośrodków kultury - Grodzisk News


Ośrodki i domy kultury, świetlice wiejskie są ważnymi miejscami integracji, rozwoju i rozrywki mieszkańców. Już teraz gminy mogą starać się na ich tworzenie. W puli pięć milionów złotych.


Program „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” to nowa pozycja wśród programów wsparcia samorządu województwa. W jego ramach Mazowsze udziela pomocy finansowej gminom na rozwój tzw. centrów integracyjno-kulturalnych, np. świetlic wiejskich, gminnych/osiedlowych ośrodków kultury, domów kultury itp. Sejmik Mazowsza przeznaczył na ten cel 5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Na Mazowszu mamy wiele grup, które ożywiają i aktywizują swoje miejscowości. To lokalne grupy działania, koła gospodyń wiejskich czy gminne ośrodki kultury. Często jednak potrzebują one miejsc do działania i organizowania wydarzeń. Wychodzimy zatem naprzeciw tym potrzebom i uruchamiamy nowy program wsparcia – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Dzięki programowi można uzyskać dofinansowanie do 80 proc. kosztów, a zarazem maksymalnie 150 tys. zł. O dofinansowania mogą się starać  gminy wiejskie, miejskie i miejsko-wiejskie z terenu województwa mazowieckiego.

– Takie zadania jak remonty świetlic czy centrów kultury często pojawiały się w ramach innych naszych programów wsparcia – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Świadczy to o społecznej potrzebie tworzenia miejsc integracji. Mają one duże znaczenie zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, w których często brakuje miejsc spotkań – dodaje.

Więcej informacji tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.