04 10 2015

Pianiści Konkursu Chopinowskiego w Grodzisku

04.10.2015, godz.: 19:06
Pianiści Konkursu Chopinowskiego w Grodzisku
fot. Pixabay

Ruszają Prezentacje Chopinowskie – wyjątkowy projekt towarzyszący XVII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Już jutro (5 października) uczestnicy jednego z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie wystąpią przed publiczną w grodziskim Centrum Kultury.

Prezentacje Chopinowskie to koncerty odbywające się równolegle z Konkursem Chopinowskim. Są z powodzeniem organizowane od 1995 r. Biorą w nich udział pianiści, którzy zakwalifikowali się do Konkursu. Koncerty odbywają się na terenie całego Mazowsza i dla słuchaczy są bezpłatne. Dzięki temu Konkurs wkracza w życie kulturalne mieszkańców naszego regionu. To ważny aspekt również dla pianistów, dla których podróż po Mazowszu w ramach Prezentacji jest jedyną okazją, aby z bliska przyjrzeć się miejscom gdzie urodził się, wychował lub bywał Fryderyk Chopin. W poprzednich edycjach Prezentacji udział wzięli m.in. Lukas Geniušas i Daniił Trifonow, laureaci odpowiednio: drugiego i trzeciego miejsca w ostatnim Konkursie Chopinowskim.

Dla melomanów grodziski występ będzie natomiast doskonałą okazją, aby osobiście uczestniczyć w przesłuchaniach mistrzów fortepianu. Ba, dla wielu będzie to jedyna sposobność, wiedząc jak trudną sztuką jest zdobycie biletów do Filharmonii Narodowej na występy podczas Konkursów Chopinowskich. Tegoroczny turniej rozpocznie się 1 października, a laur najwybitniejszego interpretatora muzyki Fryderyka Chopina powalczy 84 pianistów i pianistek.

Ze względu na przebieg konkursu prawie do ostatniej chwili nie poznamy nazwisk pianistów, którzy wystąpią podczas Prezentacji Chopinowskich. Wynika to z dynamiki konkursowych zmagań. O kolejności wystąpień uczestników zadecyduje losowanie, które zostanie przeprowadzone 30 września. 5 października w Grodzisku dobrej muzyki z pewnością jednak nie zabraknie.

Start: poniedziałek 5 października o godz. 19.00 w CK przy ul. Spółdzielczej 9.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata