14 08 2020

Pętle indukcyjne w kasach WKD

14.08.2020, godz.: 08:34
Pętle indukcyjne w kasach WKD
Fot. wkd.com.pl

Zakup biletów w kasach Warszawskiej Kolei Dojazdowej dla osób słabosłyszących jest teraz bardziej komfortowy. Spółka zamontowała tam pętle indykcyjne, które pomogą w komunikacji.

Osoby słabosłyszące, posiadające aparaty słuchowe czy implanty słuchowe teraz będą mogły w łatwiejszy sposób zakupić bilet w kasach WKD. Kasy zostały bowiem wyposażone w pętle indukcyjne. – Zamontowane pętle są kompatybilne z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu. Urządzenie umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę indukcyjną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Wystarczy, że osoba słabosłysząca podchodząc do kasy oznaczonej specjalnym  symbolem  włączy w swoim aparacie słuchowym lub implancie słuchowym funkcję cewki indukcyjnej (T), a od tego momentu będzie słyszała wyraźny głos kasjera. W przypadku, gdy rozmówca jest słabo słyszalny – należy poprosić sprzedawcę biletów o mówienie bliżej mikrofonu – informuje WKD.

Jednak aby wszystko działało jak należy, aparat lub implant musi być skonfigurowany do współpracy z pętlą indukcyjną. Sama funkcja musi być aktywna, a parametry cewki indukcyjnej (T) muszą być odpowiednio ustawione.

Pętle indukcyjne dostarczyła i zainstalowała Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. W razie problemów z korzystaniem z pętli w kasach WKD należy się kontaktować bezpośrednio z Fundacją.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.