reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

05 2015

PESA: EN95 przekażemy pod koniec lipca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

PESA: EN95 przekażemy pod koniec lipca - Grodzisk News


Przedłuża się naprawa pociągu EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jak się dowiedzieliśmy u wykonawcy modernizacji, skład powinien wrócić na tory w ostatnim tygodniu lipca.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwotnie pociąg miał wrócić z naprawy rewizyjnej oraz modernizacji 27września 2014 r. Jednak wykonawca (będący jednocześnie producentem pociągu) natknął się na spore problemy i prace znacznie się przeciągnęły. Podawane były kolejne terminy, które po jakimś czasie były przesuwane.   Naprawa trwa już ponad rok i końca nie widać. Jak PESA tłumaczyła przesunięcia? ? Największym wyzwaniem jest przejście na napięcie 3000V. Dobór właściwych urządzeń elektrycznych i umiejscowienie ich na dachu jednostki wymaga, ze względów bezpieczeństwa, ponownego przeliczenia wytrzymałości konstrukcji oraz skrajni. Nowe urządzenia z uwagi na swoje gabaryty zwiększają wymiary skrajni pojazdu względem skrajni z 2004 roku, czyli tej w oparciu o którą pojazd był wybudowany. Skończyliśmy już obliczenia i czekamy na dostawę (przesuwającą się w terminie, na co nie mamy wpływu) urządzeń pozwalających przystosować pojazd do napięcia 3000V. Jesteśmy cały czas w kontakcie z WKD i szacujemy, że w maju 2015 r. przekażemy pojazd ponownie do eksploatacji ? mówił nam w lutym Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY Bydgoszcz.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o kolejnym przesunięciu terminu. Rzecznik prasowy WKD Krzysztof Kulesza poinformował nas, że skład w maju do Grodziska nie przyjedzie. Być może stanie się to w czerwcu bądź lipcu. Choć wystosowaliśmy pytanie do wykonawcy naprawy rewizyjnej, odpowiedzi długo nie otrzymywaliśmy. W końcu jednak udało się uzyskać odpowiedź. Jaką? - ?Pojazd EN95 13WE znajduje się jeszcze w firmie PESA. Zgodnie z podpisaną umową jest wykonywana naprawa okresowa elektrycznego zespołu trakcyjnego wraz z modernizacją. To najpoważniejszy zakres modernizacji tej jednostki od dnia przekazania do eksploatacji. Pojawiły się przesunięcia w terminie dostawy urządzeń. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym Klientem WKD i szacujemy przekazać pojazd do eksploatacji w 31 tygodniu 2015 roku? ? napisał nam nam Michał Żurowski.

Według rzecznika PESY największym problemem od kilku miesięcy są więc dostawy urządzeń do pociągu EN95. Czy ?dotrą? one do Bydgoszczy w takim terminie, aby pociąg mógł trafić do Grodziska w połowie wakacji?
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.