TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

12 2021

Parking przy pl. Króla Zygmunta Starego za ponad 2 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsParking przy pl. Króla Zygmunta Starego za ponad 2 mln zł? - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty na budowę parkingu przy pl. Króla Zygmunta Starego przy kościele św. Anny. Propozycje cenowe wahają się od prawie 2,2 mln do blisko 3 mln zł.


Wydaje się, że grodziski magistrat zdoła w tej sytuacji wyłonić wykonawcę, bowiem dwie najniższe oferty. Odpowiednio: na prawie 2,18 mln zł – firmy Instal-Nika i nieco ponad 2,19 mln zł – przedsiębiorstwa MKL-Bud – odpowiadają niejako kwocie zabezpieczonej na inwestycję. Grodzisk podał, że jest to suma nieco ponad 2,18 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wydaje się więc, że do wyłonienia budowniczego parkingu przy pl. Zygmunta Starego potrzebna tylko pozytywnej weryfikacji ofert pod kątem formalnym i merytorycznym.

Nowy obiekt ma powstać w miejscu istniejącego tymczasowego, nieuporządkowanego parkingu. Ten z kolei powstał w miejscu byłych podwórek i wyburzonej zabudowy oficynowej. Niebawem jednak ma powstać tam parking z prawdziwego zdarzenia.

Jaki jest zakres zadania? Przede wszystkim budowa parkingu, na którym będzie 60 miejsc postojowych w tym cztery przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe mają być wykonane z grafitowej kostki farmerskiej, a mają być one wyznaczone bezprogowo zatopionymi krawężnikami granitowymi. Na terenie inwestycji przewidziano także utwardzenie terenu przeznaczonego do parkowania pojazdów jednośladowych oraz utwardzony teren przeznaczony do składowania śniegu m.in. z terenu Placu Króla Zygmunta Starego.

Wraz z budową parkingu planowana jest instalacja małej architektury (ławek, śmietników, stojaków rowerowych, donic kwiatowych, słupków ochronnych), nasadzenia zieleni niskiej w formie bluszczu pnącego i traw wysokich, instalacja kanalizacji deszczowej wraz z ogrodami deszczowymi, instalacja oświetlenia, instalacja teletechniczna, przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, likwidacja istniejących instalacji wodociągowych i elektroenergetycznych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

2 miliony za parking na 60 samochodów? to jest ponad 33k za miejsce. i po co te granity, które za chwilę będą upaćkane olejem, jak każda inna kostka brukowa. większość samochodów stawianych na tym parkingu będzie mniej warta niż te miejsca. najnowsze mercedesy s-klasy nie przyjeżdżają tu stadami. to niestety tylko smutny grodzisk, a nie monte carlo.

a może - wzorem szwajcarii - wprowadzić referenda publiczne, jakie inwestycje z naszych podatków mają być realizowane, bo są potrzebne i oczekiwane? obecnie realizowane są wyłącznie widzimisię urzędników, bez patrzenia na faktyczne potrzeby w w mieście i gminie, a mieszkańcy mają na to łożyć w podatkach i nie mają nic do powiedzenia.

Maciej
07-12-2021 23:58

ZSL rządzi, PSL radzi, Ziemia Grodziska Cię nigdy nie zdradzi.

adam
08-12-2021 12:04

brawo Maciej! konstruktywna krytyka. zgadzam się z Tobą, urzędnicy są odlepieni

logi
08-12-2021 12:27

Złoty ten parking po co komu grafotowa kostka co pan burmistrz nue skonczl swojego podwórka wykładach i grafity niech lepiej porobi ulice a nie ludzie tona w błocie i wodzie poprostu zenada

Marianka
08-12-2021 18:56

Marianka, jeszcze raz: powoli, literka po literce napisz o co Ci tak naprawdę chodzi???

Niekumaty
08-12-2021 19:38

Szanowni rezydenci komu potrzebny granitowy parking lepiej za tą kase zróbcie ludziom ulice chodniki zeby można było do domu się dostać po ulewie .Napewno znowu przetargi dla kolesi .powinni mieszkańcy zadecydować czy chcą granitów czy ulic i chodników Teresa

Tersa
08-12-2021 20:49

teraz urzędy szukają pieniędzy na nagrody i na inwestycje kosztem klientów wmawiając im rzekome różne braki w załatwianych sprawach a przoduje w tym starostwo

Renata
09-12-2021 03:33

zaczęło się zbieranie pieniędzy "wiadomo na co" kosztem mieszkańcami przez urzędy grodziskie

Renata
09-12-2021 04:54

potwierdzam a przoduje w tym starostwo grodziskie

Agata
09-12-2021 10:11
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.