TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

12 2021

Parking przy nowej hali nieco później?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Parking przy nowej hali nieco później? - Grodzisk News


Grodziski magistrat unieważnił pierwszy przetarg na parking przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Złożone oferty były zbyt wysokie. Jest drugie postępowanie, w którym wydłużono termin realizacji zadania.


Do przetargu stanęły jedynie dwie stołeczne firmy – Delta oraz Skanska. Pierwsza zażyczyła sobie blisko 4,2 mln zł, druga – 3,6 mln zł. To były kwoty znacznie przewyższające budżet przeznaczony na to zadanie, który był ustalony na poziomie 2 mln zł. Dlatego też urzędnicy unieważnili pierwsze postępowanie – Z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną (oferta spółki Skanska S.A. za cenę 3 612 702,37 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione – czytamy w uzasadnieniu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Miasto już ogłosiło kolejne postępowanie, ale z racji tego, że inwestycja nieco przesunie się w czasie termin realizacji zamówienia zmieniono z maja 2022 na 19 sierpnia 2022 r., czyli w terminie zakończenia prac przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej.

Zgodnie z zamówieniem parking ma powstać po południowo-wschodniej stronie i ma mieć 102 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo ma też powstać parking dla pracowników od strony północnej przy drodze pożarowej (25 miejsc), a także parking dla autobusów bezpośredni przy pasie drogowym ulicy Dalekiej oraz place manewrowe w strefie dojazdu technicznego i dojazdu do części gastronomicznej obiektu.

Wokół obiektu mają się pojawić również chodniki, a także szachy terenowe.

Droga dojazdowa na parking ma mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast sam parking z kostki brukowej.

Inwestycja będzie się wiązała z rozbiórką istniejących na tym terenie budynków.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Co się dziwicie? Jeżeli przy pl Zygmunta za 60 miejsc miasto chętnie buli 2.2 mln to firmy chętnie liczą sobie za miejsce 36 tysi. :-)

w0gumek
10-12-2021 21:04

Nie krytykuj naszych peselowców bo przyjdą wstrętni pisowcy i będą ludzi biznesu do kryminału zamykać.

grodziszczanin
11-12-2021 15:38

ciekawe ile dostajesz za chwalenie obecnej władzy?

gr
13-12-2021 10:39

jest kolejny powód do wydojenia mieszkańców

Kt
13-12-2021 18:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.