29 03 2020

Park of Poland tnie koszty. Znaczne obniżki pensji pracowników?

29.03.2020, godz.: 18:21
Park of Poland tnie koszty. Znaczne obniżki pensji pracowników?
fot. GrodziskNews

Epidemia koronawirusa szybko obróciła wniwecz wielkie plany o bujnym rozwoju parku wodnego Suntago. Obiekt we Wręczy pod Mszczonowem dla wielu osób miał być miejscem wymarzonej pracy. Tymczasem przez koronawirusa aquapark się zamknął i obciął wynagrodzenia.

Informację o tym podał serwis next.gazeta.pl. Z doniesień wynika, że nawet kilkuset pracowników – ze względu na brak pracy – otrzymało wybór: obniżka pensji do 30 procent albo rezygnacja z posady. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa i faktem że aquapark musiał zawiesić działalność 13 marca, raptem po trzech tygodniach od hucznego otwarcia.

Dla wiekszości pracowników nie ma w związku z tym zajęcia. Jak wynika z informacji next.gazeta.pl, osoby zatrudnione w Suntago, po zamknięciu obiektu zostały wysłane na urlopy wypoczynkowe, a po powrocie większość otrzymała nowe umowy z pomnniejszonymi poborami do 30 procent względem dotychczasowych pensji. Alternatywą może być odejście z pracy. Według relacji pracowników Suntago, rekompensatą za zwolnienie ma być odprawa w wysokości pięciokrotności miesięcznej wypłaty. Nie do końca wiadomo, czy tej sprzed pandemii, czy pomniejszonej już do 30 proc. Inna sprawa, że w obecnej sytuacji odejście z pracy nie pozwoli znaleźć innego zatrudnienia. Za jedną trzecią pensji bardzo ciężko natomiast się utrzymać.

Sytuacja jest patowa, a w istocie – koronawirus trzyma wszystkich w szachu Park of Poland potwierdził bowiem zmniejszenie ludziom godzin pracy i proporcjonalnie do tego – wynagrodzenia. Inwestor wyjaśnił, że po prostu dla wielu osób nie ma obecnie zajęcia, a ograniczenie pensji jest w tej sytuacji konieczne dla utrzymania stanowisk.

Z oświadczenia inwestora dowiadujemy się również, że nowe warunki ustalono w porozumieniu z pracownikami i tylko na czas epidemii. Ponadto nie są oni zobowiązani do wypełniania obowiązków na terenie obiektu, choć dalej będą otrzymywać wynagrodzenie.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Park of Poland tnie koszty. Znaczne obniżki pensji pracowników?”

  1. Henryk pisze:

    Taka to firma .. kilka dni brak przychodów i bankructwo …

    • JSC pisze:

      Mówisz o Suntago czy o całym koncernie? Pytam, bo to dwie różne sytuacje… Suntago nie miał okazji zarobić większej kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata