04 01 2019

Park i plac zabaw na Jaśminowej wymagają poprawek?

04.01.2019, godz.: 10:54
Park i plac zabaw na Jaśminowej wymagają poprawek?
fot. Czytelnik Patryk

Mieszkańcy grodziskiego osiedla Jaśminowa zwracają uwagę na pewne niedostatki niedawno uruchomionego tam parku. Magistrat zapowiada szybką reakcję, gdyż chce, aby wiosną park świecił pełnym blaskiem.

W tej sprawie napisał do nas jeden z czytelników, który nadesłał także zdjęcia ilustrujące sytuację. – Park wygląda dość obiecująco, aczkolwiek kiedy przyjrzeć się z bliska, widać sporo nieprzemyślanych kroków związanych z wykonaniem. Główne zastrzeżenia dotyczą ścieżek pieszych oraz materiału, z którego zostały ułożone. Nie wiem, czy użycie piasku ze żwirkiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dlatego, że woda stojąca na ścieżkach powoduje że tworzą się ogromne kałuże błota. Woda wypłukuje materiał ze ścieżek – pisze pan Patryk.

– Kolejny temat to plac zabaw. Na jego powierzchni wysypano piasek zamiast użyć specjalnej masy bitumicznej. Obecnie żeby tam teraz wejść i pobawić się trzeba przebrnąć przez błoto, a dodatkowo cały ten piach niesie się na urządzenia tam zamontowane i przez to się niszczy – dodaje.

Czytelnik twierdzi, że brak monitoringu doprowadził do tego że już kilka nasadzeń zieleni prawdopodobnie w nocy zniknęło z terenu parku. – Połowa oświetlenia również już się nie świeci. A co za tym idzie na ostatnich ławkach w koncie parku widać że młodzież urządza sobie posiedzenia stając na ławkach i pijąc piwo. Fajny pomysł na realizację ale nietrafione wykonanie – konkluduje.

Co na to urzędnicy? – Muszę przyznać, że sygnał od państwa jest pierwszym, jaki w tej sprawie dostałam. Mogę jednak zapewnić, że od razu zostaną podjęte kroki, aby raz: poprawić elementy, o których mówili mieszkańcy, a dwa: zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa, zgłoszę to straży miejskiej – zapewnia Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Park i plac zabaw na Jaśminowej wymagają poprawek?”

  1. Kasia pisze:

    Ja bym niestety jeszcze dołożyła fakt, że nikt nie zabezpieczył nadal siatki od plażowki,która jak wiadomo będzie funkcjonować tylko ciepłą wiosną i latem…popieram te ścieżki, czułam się jak na grząskim terenie bagnistym. I również minęlam się z nieprzyjemnymi komentarzami młodych pijących po północy… pozdrawiam i mimo wszystko dziękuję w imieniu rodziny za fajny pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.