28 10 2018

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie Wszystkich Świętych

28.10.2018, godz.: 12:48
Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie Wszystkich Świętych
Fot. GrodziskNews.pl

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

W najbliższych dniach, a w szczególności w dzień Wszystkich Świętych (czwartek) w rejonie i na cmentarzach ruch będzie znacznie większy niż zwykle. Tłumy w jednym miejscu to doskonałe miejsce dla złodziei, którzy chcąc wykorzystać sytuację próbują kradzieży. Policjanci apelują, aby wybierając się na groby bliskich nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, czy w otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając z środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni. W tłumie uaktywniają się kieszonkowcy, którzy tylko czychają na okazję.

Udając się na groby bliskich wielu z nas wyjeżdża w odległe miejsca, dlatego też należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu domu. – Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił – apelują policjanci.

Funkcjonariusze zwracają uwagę również na fakt, iż na cmentarzu łatwo się zagubić, dlatego wybierając się tam z dziećmi lub osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci, pilnujmy, by zbytnio się nie oddalały. W takim przypadku pomoże umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Tradycyjnie w czasie Wszystkich Świętych zostaną zadysponowane dodatkowe policyjne patrole w rejonie cmentarzy. Policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo, a także służyć pomocą.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.